Haber Detayı
27 Mart 2021 - Cumartesi 20:16
 
Dünya spor tarihine Kırmızı Beyaz not düşeceğiz!
Rekortmen Yüzücü Alper Sunaçoğlu, 19 Temmuz’da yapacağı dünya rekoru denemesinden önce önemli açıklamalar yaptı. Sunaçoğlu “1974 senesinde Türk askerinin Kıbrıs Barış Harekatı’nda çıktığı Karaoğlanoğlu (Pentemili) Plajı’na bu sene Ay Yıldızlı bayraklarımızla biz çıkacağız.” dedi.
SPOR Haberi
Dünya spor tarihine Kırmızı Beyaz not düşeceğiz!

2010 yılında Anamur’dan Kıbrıs’ın Girne kentine kafessiz yüzerek rekor kıran rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu, 11 yıl sonra yeni bir rekor denemesi için hazırlıklarına devam ediyor.

Rekortmen yüzücü Sunaçoğlu yaptığı açıklamada; “Sene 2010 Türkiye'den KKTC’nin Girne şehrine 78 km'lik parkuru kafessiz ilk yüzen kişi olarak kırmış olduğum rekoru aradan geçen sürede kırabilen sporcu çıkmadı. Benden önce yüzen sporcu Ersin Aydın hocam olup kafesli yüzmüştür anısına saygısızlık olmaması  için belirtmek ister kendisini rahmetle anarım.

11 yıl aradan sonra yeni rekor denemem 19 Temmuz 2021 günü  Anamur iskelesinden başlayacak.

Rekor dememem 1974 senesinde olduğu gibi KIBRIS TÜRK'tür, KIBRIS TÜRK'ün YAVRU VATANIDIR demek için 1974'te Türk Askerinin adaya çıktığı Karaoğlanoğlu Plajı’ndan adaya ayak basarak gerçekleştireceğim.

Çıkartma plajına çıkıp ilk basın açıklamasından sonra Kıbrıs devlet büyüklerimiz ve kurumları ziyaret edilip basın açıklaması yaptıktan sonra bu defa Girne Dome Hotel önünden Türkiye'ye Anavatana doğru kulaç atılarak dünya yüzme spor tarihinin tüm zamanlara ait rekorunu kırmak için denize gireceğiz.

Türkiye'den Kıbrıs'a yüzerek gidip, yüzerek geri geleceğim toplamda 160 km yüzerek tüm zamanların rekorunu Kıbrıs ve Türkiye adına tarihe not düşeceğiz.

Bunu tüm dünya milletleri bir kez daha hatırlayacak ve anlayacaktır. Yüzme mesafesindeki adamızda hak arayışına giren emperyalist güçlere sporcu kimliğimiz ile sporun dili ile mesajımızı ileteceğiz.

Kıymetli dostlarım rekor denemem öncesi deneme yüzüşüm yine basın ve konuklar eşliğinde 19 Mayıs 2021 tarihinde Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Mersin - Silifke arasında (Mersin- Kıbrıs ile aynı mesafe) yapılacak olup eşlik etmek isteyen sporcu veya konuklara davetimiz her daim geçerlidir.” diye konuştu.

 

 

“Tüm rekorları bir kez daha alt üst edeceğim”

Sunaçoğlu, “Kıbrıs adamız anavatan Türkiye'ye yüzerek gidip gelinebilecek kadar yakın yavru vatanımızdır.

Kıbrıs'ın anavatana yakınlığını bir kez daha tüm dünya milletlerine anımsatmak ve anlatmak gerekliliği hasıl olduğu için 2023’te yapmayı planladığım bu rekor denemesini 2021 senesine çektik. Zira Akdeniz'de emperyalistlerin planları ve kabul edilemeyecek eylemleri ortadadır.

Milli projemize destek olan ve sponsor olacak veya gönülden destekleyecek herkese şahsım ekibim ve yüce Türk milleti adına teşekkür ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Dünya, spor, tarihine, Kırmızı, Beyaz, not, düşeceğiz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı