Yazı Detayı
01 Ocak 2019 - Salı 18:18
 
Sarıyer Belediyesi’nin değil, CHP’nin Sarıyer İlçe Başkanı’sınız
İsmail Mırık
 
 

CHP Sarıyer’de yerel yönetimlerde 10 yıldan beri iktidar olmamıza rağmen partimizin aldığı oylar gösteriyor ki Sarıyer Belediyesi’nin CHP’ye hiç bir oy getirisi yok.

Örgüt toplantılarında şakşakçıları toplamakla, gemilerde mahalle mahalle kahvaltılar vermekle bunların partiye hiç bir getirisi olmadığı ortada. Yalnızca belediyeyle yetinmek zorunda kalıyoruz. Haziran seçimlerinde Sarıyer’de 6500 oy ile önde çıktığımızda artık burasının CHP’nin kalesi olduğunu düşünmüştük. Yanlışlar yapıla yapıla sonunda gördük ki kumdan kaleymiş!

Belediye yönetiminin dizayn ettiği CHP Sarıyer İlçesi’nin son derece yetersiz olduğu ortada. Bir iki yönetici haricinde yönetimi tanıyan yok. Yönetimdeki bu arkadaşlarda örgütü tanımıyor.

Bir ilçede başarının kriteri nedir?

Belediyenin kendi adına aldığı oy mu? Partisi adına aldığı oy mu? Yoksa Genel Merkez’e verdiği para mı?

Sarıyer Belediye yönetimi, İstanbul İl Başkanlığı’nda bazı görevleri hak eden arkadaşlara değil, kendilerinin sözünden çıkmayacak arkadaşlara vermesi örgüt içinde de hiç hoş karşılanmadı.

CHP Sarıyer Örgütü’nün tek isteği belediye, kendi işini yapması. CHP Sarıyer İlçe yönetimini düzgün ve getirisi olan arkadaşlar bu mevkilerde olursa herkesin içide rahat olur. Partimizde Sarıyer’i bir Beşiktaş veya Kadıköy yapar.

Son genel seçimlerde AK Parti 78 bin, CHP 76.500, HDP 22 bin oy almıştır. HDP’nin Sarıyer’de oyu ortalama 8 bin civarındadır, diğer 14 bin ise CHP’nin oyudur. Dört bin kişinin de barajı geçsin diye oy verdiğini düşünürsek diğer 10 bin oy belediye yönetimine tepki oyudur. İYİ Parti’ye giden oyları da saymıyoruz.

CHP Sarıyer İlçe binasında belediye başkan adayları adaylıklarını açıklarken mevcut belediye başkanı Şükrü Genç geldiğinde ilçe başkanı orada diğer iki aday geldiğinde ilçe başkanı ortada yok. İşiniz olsa bile erteleyip orada olmanız lazım çünkü siz Sarıyer Belediyesi’nin değil, CHP’nin Sarıyer İlçe Başkanı’sınız.

Bir önceki yönetimi eleştirirken çok daha kötüsünün gelmesi hiç de hoş olmadı diye düşünüyorum.

 
Etiketler: Sarıyer, Belediyesi’nin, değil,, CHP’nin, Sarıyer, İlçe, Başkanı’sınız,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı