Yazı Detayı
17 Mart 2021 - Çarşamba 16:30
 
CORONA VİRÜS POKERİ SEVİYOR
Gökten ULUGERGERLİ
gokten_ulugergerli@hotmail.com
 
 

Dünyanın birçok ülkesi, CORONA VİRÜS ile poker oynadı. Malum salgına rest çekenlerin hepsi de bırakın parayı birçok can kaybıda verdi. An itibarıyla tüm dünya corona virüs poker oyununa odaklandı. Anlaşılan corana virüsün, pokerde kaybetmeye hiç niyeti yok.

Az da olsa zaman zaman kaybeder gibi olan, corana virüs, hemen MUTANT’ a uğruyor, şaşırtıyor ve de melun virüs kazanmaya devam ediyor.

Bu gerçeği tüm dünya biliyor ancak yine de top yekün mücadelede geri kalıyor. Dünya corana virüsün önlenmesi için bir ve beraber hareket etmiyor. Yoksullar göz ardı ediliyor, ticari kazanç uğruna, aşılar bile zengin ülkelere yönlendiriliyor.

Neden dünyada corana virüs ile mücadele merkezi kurulmuyor. Neden aşılar, dünya corana virüs ile mücadele merkezi ile dünya milletlerine dağıtılmıyor. Dünyada laboratuvarda üretilen tüm aşılar neden tek merkezde toplanıp, buradan sevkiyatı yapılmıyor.

Dünyanın bir ülkesinde bir füze olayı olsa veya askeri bir operasyon olsa şıp diye ülkeler hemen taraf olmaya başlamıyorlar mı? Madem ki corana virüs bir dünya insanlarını yok ediyor, bu yok ediş etrafında neden birleşmiyorlar.

Neden? Neden? Neden?

Biz bu corana virüsün neresindeyiz diye sorup sual ederseniz bir fıkra ile anlatayım.

Bir İtalyan, bir Fransız, bir İspanyol trende oturuyorlarmış.
İtalyan’ın, Fransız’ın, İspanyol’un yüzünde Türkiye’den yollanan maskeler varmış.
Temel ise elindeki telefona maskeyi almasını sağlayacak kodun gelmesini bekliyormuş.

Biz beklemedeyiz, kodları aştık’da, sür’at felakettir ilkesine sadık olarak, aşılanmayı bekliyoruz.

  

 

 
Etiketler: CORONA, VİRÜS, POKERİ, SEVİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı