Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 16:50
 
Tarabya'daki tarihi Alparslan İÖO’nun bitmeyen inşaatı!
1935 yılında kurulan ve İstanbul’un en eski okullarından biri olan Tarabya’daki Alparslan İlköğretim Okulu’nun yeniden yapım inşaatı yılan hikayesine döndü.
GÜNDEM Haberi
Tarabya'daki tarihi Alparslan İÖO’nun bitmeyen inşaatı!

Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi kapsamında ihale edilen Alparslan İlköğretim Okulu yeniden yapım inşaatında bir türlü ilerleme kaydedilemiyor.

 

 

14 Ocak 2019 yılında çalışmalara başlanan ve 420 gün iş süresi taahhüdü verilen okulda aradan 774 gün geçmesine rağmen somut bir adım atılabilmiş değil.

 

 

Tarabya’da binlerce mezun vermiş okul aradan geçen 774 gün içinde halen temel seviyede duruyor.

Haber merkezimize ulaşan bir veli (M.R.) dün (25 Şubat) akşam saatlerinde inşaattaki malzemelerin haczedilerek götürüldüğünü bildirdi.

 

 

Gazetemize açıklamada bulunan velimiz; “Biz burada okuduk, çocuklarımız burada okudu. Yenilenecek vaadiyle ihaleye çıkan okulumuz yıkıldı. Alparslan İlköğretim Okulu, çocuklarımızın eğitim alması gereken eğitim yuvası iken maalesef birtakım inşaat şirketlerinin hortumlama şantiyesi haline gelmiştir. Çocuklarımızın eğitim alacağı binayı, Tarabya halkı hiçbir zaman gelişimini tamamlayamayan firmaların oyun oynayacağı yer olmasına müsaade etmez.” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Tarabya'daki, tarihi, Alparslan, İÖO’nun, bitmeyen, inşaatı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı