Haber Detayı
25 Ocak 2019 - Cuma 16:01
 
Süreyya Cinik: Sarıyer'de seçim süreci manipüle ediliyor
Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Süreyya Cinik sosyal medya üzerinden yayınladığı bir mesajla gündeme oturdu. Cinik, Divriği Derneği’nin “Acil Demokrasi” temalı genel kurulunda henüz açıklanmayan Sarıyer Belediye Başkan Adayının “ilan edilmesine” sert tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
Süreyya Cinik: Sarıyer'de seçim süreci manipüle ediliyor

CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Süreyya Cinik’in o paylaşımı:

“Acil Demokrasi… Divriği Derneği’nin “acil Demokrasi” temalı Genel Kurulunda konuşan, kendi sayfasında da videosunu paylaşan bölge Milletvekilimiz, Parti Meclis Üyemiz ve 2.Bölgeden sorumlu koordinatörümüz sn Gökan Zeybek, Genel Başkanımızdan önce, Sarıyer Belediye Başkan Adayımızı ilan etmiş. Bir dernek toplantısında yaptığı açıklama temenni dahi olsa, Parti Meclis üyesi ve Bölge koordinasyon Başkanı olarak hem parti disiplinine aykırı hem de etik olmayan bir davranış sergilemiştir. Bir kongrede parti çalışması anlatılamaz alınmamış bir karar alınmış gibi açıklanamaz.

Üstelik, Divriği ‘de ön seçimi savun, kendi ilçen Sarıyer’de ön seçim yapma. Ayakta alkışlıyorum(!) Cengiz Çelebi aday adayı arkadaşımız, yoğun bakımda, yanına uğrayan Gönül Adamımız yok, diğer aday adayı olarak benimle herhangi bir temas yok.

Divriği Derneği’nin tebrik ederim, evet. ACİL DEMOKRASİ.. Ayrıca Hüseyin Şahin yoldaşımı yaptığı konuşma ile yoldaşlık hukukunu koruduğu için tebrik ederim.”

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Süreyya, Cinik:, Sarıyer'de, seçim, süreci, manipüle, ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı