Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 00:06
 
“Sizleri bu makamlara halk getirdi şahıslar değil”
GÜNDEM Haberi
“Sizleri bu makamlara halk getirdi şahıslar değil”

Ekşiler’e imar izni veren Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerini eleştiren Demokratik Sol Parti (DSP) İzmit İlçe Başkanı Ömer Karakaya, “Sizleri bu makamlara halk getirdi, şahıslar değil bunu unutmayın yeter” dedi.

 

Yahya Kaptan Mahallesi’nde Ekşiler İnşaat’a ait olan ticari vasıflı arsanın konut alanına çevrilip sekiz kat çıkılmasına izin veren madde, İzmit Belediye Meclisi’nde oy birliği ile geçmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan DSP İzmit İlçe Başkanı Ömer Karakaya, Büyükşehir Belediyesi’nin oy birliğiyle geçen maddeye karşı çıkması gerektiğini ifade etti.

 

‘AYKIRI BİR DÜZENLEME’

Yazılı bir açıklama yapan DSP İzmit İlçe Başkanı Ömer Karakaya, “Güzel kentimizin bir sürü sorunu varken bunları çözmek adına bir araya gelemeyen belediye meclisimiz, şahıslara rant sağlamak adına birlikte hareket edebilmiş maalesef! Kanuna ve idarenin eşitlik ilkesine aykırı bir imar düzenlemesine imza atmışlar. Bu imar düzenlemesine Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 'dur bu olmaz' diyerek karşı çıkmasını umut ediyor ve bundan sonraki süreçte İzmit Belediye Meclisi’ne sunulacak -şahısların değil, halkın menfaatine- olacak önerilerde de aynı birlikteliğin yaşatılmasını diliyorum. Sizleri bu makamlara halk getirdi şahıslar değil bunu  unutmayın yeter” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Sizleri, bu, makamlara, halk, getirdi, şahıslar, değil”,
Yorumlar
Haber Yazılımı