Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 21:14
 
SİT alanları ihale yoluyla satışa çıkarıldı
Bodrum’da, içinde doğal ve arkeolojik SİT alanı da olan taşınmazlar yaklaşık 52 milyon TL bedelle satışa çıkarıldı. Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü’nün, Resmi Gazete’de yayınlanan ilanında, Konacık ve Göl mahallerinde bulunan 5 taşınmaz satılacak. Satılacak alanların 3’ü, 2’nci derece SİT alanı ve 3’üncü derece arkeolojik sit alanı konumunda. Ayrıca buralar ilanda “zeytinlik” olarak da geçiyor. İçinde SİT alanının olduğu deniz manzaralı bu 3 alan için yaklaşık 40 milyon lira değer biçildi.
EKONOMİ Haberi
SİT alanları ihale yoluyla satışa çıkarıldı

Resmi Gazete'de yayınlanan, Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü'nün ilanında, taşınmazlar toplamda 63 milyon TL bedelle satışa çıkarıldı. İlanda yer alan 5 taşınmazdan 3'ünün içinde zeytinlik olduğu ve 2'nci derece doğal SİT alanı ve 3'üncü derece arkeolojik SİT alanı olduğu belirtilirken bu alanların toplamı ise 40 milyon TL'ye ulaşıyor.

 

TEMİNAT BEDELİ ALINACAK

İhale şartlarında, komisyonun ihaleyi yapıp yapmamakta serbest olduğu maddesi de yer aldı. 14 ve 15 Nisan'da yapılacak olan ihalede yaklaşık 10 milyon TL geçici teminat bedeli belirlendi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SİT, alanları, ihale, yoluyla, satışa, çıkarıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı