Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 12:19
 
Şişli Belediyesi’nin personeline toplam 28,5 milyon borcu var
Şişli Belediyesi Nisan Ayı ikinci meclis toplantısında, 28 milyonluk kredinin, Muammer Keskin’in kullanabilmesi için verilen yetkilendirmeye ilginç açıklama; ‘Kredi ihtiyacımızdan ya da kullanacağımızdan değil'
GÜNDEM Haberi
Şişli Belediyesi’nin personeline toplam 28,5 milyon borcu var

Şişli Belediyesi Nisan Ayı ikinci meclis toplantısında, 28 milyon kredi için Muammer Keskin'’e yetki verildi. Bu yetki ile ilgili yapılan açıklama dikkat çekti.

BÜTÇE KOMİSYONUNUN AÇIKLAMASI:

“Bu kredi Hayri İnönü’nün başkanlığı döneminde, 10 Ocak 2019 tarihinde, işçi maaşlarında kullanılmak üzere olan 48 milyonluk kredinin kalan 28 milyonluk kısmıdır. Biz bu krediyi kullanacağımızdan değil. İhtiyaç olduğunda, Şişli Belediye Başkanı Sayın Muammer Keskin’in kullanabilmesi için verilen bir yetkidir.”

YAPILAN AÇIKLAMA ÇOK MANİDAR!

Yapılan açıklamadan, bu kredi Hayri İnönü döneminde talep edildi. Normal şartlarda bizim bir ihtiyacımız yoktu. Ama madem böyle bir kredi var. Bizde alalım anlamı çıkmaktadır.

Şişli Belediye personeli üç aydır maaşlarını ve belediyeye iş yapan müteahhitler de ödemelerini alamazken bu açıklama tedirginlik yarattı.

"BU AÇIKLAMA YARINLARDA OLACAK SIKINTILARIN GÖSTERGESİ"

Şişli Gazetesi’ni arayan belediye çalışanları ve firmalar, bu açıklamanın gayri ciddi bir durum olduğunu ve önemsenmedikleri anlamına geldiğini, bunun da yarınlarda sıkıntıların olacağı anlamına geldiğini ifade ettiler. Şişli Gazetesi aracılığı ile bu uyarının yapılmasını talep ettiler. 

İŞÇİYE TOPLAM 20,5 MİLYON BORÇ

İşçiler Ocak Ayı’ndan kalan 4 milyon, Şubat Ayı’ndan kalan 4 milyon, Mart Ayı 12,5 milyon olmak üzere toplam 20,5 milyon borç var. Memurların Şişli Belediyesi’nden, Aralıktan kalan 500 bin, Şubattan kalan 500 bin, Mart memur ve sözleşmeli personelin Mart Ayı maaşları 3,5 milyon, Nisan Ayı maaşı 3,5 milyon olmak üzere toplamda 8 milyon maaş ödemesi mevcut.

Memurlar için iller bankasından 4 milyon maaş ödemesi gelecek para bunlardan hariçtir.

SADECE ÇALIŞANLARA TOPLAM 28,5 MİLYON BORÇ VAR

Şişli Belediyesi’nin sadece personeline toplam 28,5 milyon borcu var. Bu arada 40 milyon yazılmış çek, 200 milyon tedarikçi ve müteahhitlere borç var. Günlük aşevi, araç benzinleri gibi ve devam eden faaliyetlere yapılması gereken ödemeler hariç.

MECLİS VE HALK BİLGİLENDİRİLEMEDİ

Şişli Belediyesi’nin bütçe komisyonundan; hem Şişli Belediye Meclisi’ni, hem de Şişli halkını bilgilendirme ve bilinçlendirmesi beklenirken, her şey normal gibi anlatılması dikkat çekti.

Şişli Belediye Meclisi’nde ilk toplantıda yapılan icraatla Şişli halkını umutlandırılırken, sonraki ikinci toplantının vasat geçmesi tepkilere neden oldu. (Şişli Gazetesi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şişli, Belediyesi’nin, personeline, toplam, 28,5, milyon, borcu, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı