Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 16:34
 
Sinovac’tan coronavirüs aşısıyla ilgili açıklama
Endonezya, Brezilya ve Türkiye'de testlerin devam ettiği Çin'in corona virüsü aşısı ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Çinli Sinovac Biotech, "Üçüncü aşama corona virüsü aşısı testlerinin sonucu aşının güvenli ve etkili olduğunu kanıtlamak için yeterlidir" açıklamasını yaptı.
SAĞLIK Haberi
Sinovac’tan coronavirüs aşısıyla ilgili açıklama

 

Çin’in SinoVac aşısı ile ilgili muamma bitmek bilmiyor… Türkiye, Endonezya ve Brezilya’da denenen corona virüsü aşısının etkililik oranına dair farklı ülkelerden ve araştırmalardan farklı sonuçların gelmesi uluslararası kamuoyunda tartışma yarattı.

Türkiye’deki testlerde etkililik oranının yüzde 91’in üzerinde seyrettiği aşının Brezilya’daki denemelerinde yüzde 50.38 olarak açıklanması aşıya olan güveni sarstı. Aşının Endonezya’da da yüzde 63 seviyelerinde etkili olması ile birlikte bugün Çinli yetkililer bir açıklama yaptı.

Bugün yapılan ve uluslararası kamuoyunda geniş yankı uyandıran açıklamalarda corona virüsü aşısının üçüncü faz test sonuçlarından alınan sonuçların yeterli olduğıu belirtildi.

 

Sinovac Biotech’in Başkanı Yin Weidong

   Sinovac Biotech’in Başkanı Yin Weidong   

 

Açıklamayı CoronaVac’ı geliştiren Sinovac Biotech’in Başkanı Yin Weidong, “Üçüncü faz klinik test sonuçları CoronaVac aşısının dünya çapında güvenli ve etkili olduğunu ortaya koyuyor” dedi. Weidong, “Farklı ülkelerdeki testler farklı şekilde tasarlanıyor ve CoronaVac dozları aynı yerde üretiliyor” dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sinovac’tan, coronavirüs, aşısıyla, ilgili, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı