Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 15:59
 
Sarıyerli'nin vergisi Sivas basınına
GÜNDEM Haberi
Sarıyerli'nin vergisi Sivas basınına

Borçları 650 milyona dayanan ve belediyedeki çalışanların maaşları dışında piyasaya ödemelerini yapmakta zorlanan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sivas Kongresi’nin 100. yılı dolayısıyla Sivas’taki bütün gazetelere binlerce liralık ilan verdi.

 

Sarıyer Belediyesi 650 milyona dayanan borçlarıyla, Sarıyer’deki yerel gazetelere verilen ilanlarda sözde tasarruf gerekçesiyle kısıtlamaya giderken Sivas’taki bütün yerel gazeteler için kesenin ağzını açtı. Sivas Kongresi’nin 100. yılı dolayısıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı etkiliklerde bulunmak için Belediye Başkanı Şükrü Genç de Sivas’a gitti. Başkan Genç, partinin tüm kurmaylarının da gittiği Sivas’ta çok sayıda yerel gazeteye binlerce liralık ilan verdi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Amasya ve Erzurum’da da yapılan kongrelere de katılıp katılmayacağı ve bu şehirlerdeki yerel gazetelere de kongre günü ilanlar verip vermeyeceği merak konusu oldu. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan kaynaklar “Şükrü Başkan Sarıyer’de en çok seçmenin bulunduğu Sivas’ta reklam yapmak istemiş. Keşke Sarıyer halkının vergileriyle başka şehirlerde reklam peşinde koşacağına 650 milyona çıkardığı belediye borçlarını nasıl ödeyeceğini düşünseydi. Yoksa Şükrü Başkan gelecek seçimde Sivas’tan aday mı olmak istiyor. Yakında Sivas gazetelerinin sahipleri de belediyeden mama ihaleleri almaya başlarsa şaşmamak gerekir. Belediye parasıyla hava atması çok yazık olmuş. İsraf ve savurganlık zihniyeti son gaz devam ediyor” diye konuştu. (Sariyergazetesi)

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Sarıyerli'nin, vergisi, Sivas, basınına,
Yorumlar
Haber Yazılımı