Haber Detayı
18 Aralık 2018 - Salı 16:34
 
“Sarıyer İlçe Başkanlığı, Belediye’nin desteğiyle ele geçirildi”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükdere eski Mahalle Başkanı İsmail Mırık zehir zemberek açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
“Sarıyer İlçe Başkanlığı, Belediye’nin desteğiyle ele geçirildi”

CHP Büyükdere eski Mahalle Başkanı İsmail Mırık’ın Sarıyer’de çok tartışılacak açıklaması;

“Sarıyer’de CHP İlçe Başkanlığı seçimlerinde çok sağlıksız bir seçim süreci yaşandı. Yaklaşık delegelerin yarısı sandığa gitmeyip protesto etti.

Belediye’nin desteğini alıp buradan çıkan ekip CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ele geçirdi. Sarıyer’de yaşayan binlerce partilinin içine sinmeyen bu yapı, ilçe yönetimini batan geminin mallarını paylaşır gibi paylaştılar.

İlçe yönetiminden şimdi de dört arkadaş istifa edip meclis üyesi olmak istemesi anlaşılır gibi değil. Sekiz ay önce sizler bu partinin ilçe yönetimine seçildiniz ve bir genel seçim süreci yaşandı. Sarıyer’de partimiz adına kötü bir sonuçla biten bu seçim sürecinin ardından şimdi de bu arkadaşlar meclis üyesi olmak için başvuru yaptılar. Meclis üyesi olmak gibi bir talebiniz varsa neden ilçe yönetimine girdiniz? Amacınız partiye hizmetse bunun yeri Sarıyer CHP İlçe Başkanlığı’dır. Mahallelerde sokaklarda çalışıp partiye oy kazandırırsınız, insanlarda sizi takdir eder. Meclis üyesi olupta başka düşünceleriniz varsa tabi ki bilemeyiz.

Sizler ilçe yönetimindeyken genel seçimlerde alınan oylar ortada. Bu başarısızlıkta ilçe yönetimi olarak hepinizin ortak payı var. Meclis üyesi olupta bu partiye ne verebilirsiniz, o da soru işareti. Sarıyer Belediyesi’nin kontrolünde son derece etkisiz bir ilçe yönetimi var, bu da yerel seçimin çok çekişmeli geçeceğinin bir belirtisidir. İlçe başkanlığı seçimlerinden dolayı örgüt ise Belediye Başkanı’na tepkili.

Hakim huzurunda ön seçim yapılması kaçınılmaz. Buradan çıkan sağlıklı bir yapı tekrar partiyi Sarıyer’de ayağa kaldırabilir. Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği’nde temayül yoklaması ve atama olursa parti içi tepkiler daha da büyür ve en büyük zararı CHP görür. Bir önceki belediye seçimlerinde temayül yoklamasını hepimiz gördük. Belediye Başkanı sandıktan çıkan bir çok arkadaşı yok sayıp Meclis’te kendine doğru veya yanlışa parmak kaldıracak arkadaşları seçmesi bir çok partili vatandaşı derinden üzdü.

Demokrasinin gereği “Hak, hukuk, adalet” diyen Cumhuriyet Halk Partisi’nde hakim huzurunda şölen havasında bir ön seçim yapılıp sandıktan çıkan kim olursa olsun saygı duyulması gerekir diye düşünüyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Sarıyer, İlçe, Başkanlığı,, Belediye’nin, desteğiyle, ele, geçirildi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı