Haber Detayı
05 Mart 2021 - Cuma 19:05
 
Sarıyer’de restoran ve kafeteryalara sıkı denetim
Koronavirüs salgınıyla mücadelesini aralıksız sürdüren Sarıyer Belediyesi kapılarını açan restoran, kafe ve kıraathaneleri dezenfekte ediyor, hijyen kurallarına göre denetliyor.
YAŞAM Haberi
Sarıyer’de restoran ve kafeteryalara sıkı denetim

Bir yıla yakın süredir sadece paket servisle hizmet veren kafeler, restoranlar, kıraathaneler ve çay bahçeleri kontrollü normalleşmeye geçilmesiyle yeniden açıldı. Sarıyer Belediyesi de vatandaşların gönül rahatlığıyla işletmeleri ziyaret edebilmesini sağlamak adına dezenfekte çalışmalarını bu alanlarda yoğunlaştırdı.

 

 

Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı özel kıyafetli ilaçlama ekipleri püskürtme yöntemiyle temasın yoğun olduğu noktalar başta olmak üzere dezenfekte işlemini gerçekleştiriyor. Çalışmalar sürerken, Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ise denetimlerine büyük bir titizlikle devam ediyor.

 

 

Pazarların yanı sıra marketler, iş yerleri, restoranlar, kafeler başta olmak üzere tüm ortak kullanım alanlarında işletmeleri sosyal mesafe ve hijyen kurallarına göre denetlerken, bilgilendirici tabelaların asılıp asılmadığı da kontrol ediyor.

 

 

Verilen hizmetten memnun olduklarını dile getiren işletme sahipleri, vatandaşların bu denetimler sayesinde gönül rahatlığıyla işletmelerini ziyaret ettiğini söylüyor.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Sarıyer’de, restoran, ve, kafeteryalara, sıkı, denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı