Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 15:33 Bu haber 1204 kez okundu
 
Sarıyer’de Cuma Namazı kılınacak Camiler açıklandı
Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) sebebiyle camiler uzun süredir ibadete kapatılmıştı. Sarıyer İlçe Müftülüğü’nden yapılan yazılı açıklamada “Sarıyer'de 76 Cami ve diğer alanlar vatandaşların namazlarını eda etmeleri için belirlenmiştir” denildi.
GÜNDEM Haberi
Sarıyer’de Cuma Namazı kılınacak Camiler açıklandı

Sarıyer Müftülüğü’nden yapılan açıklama şöyle;

“Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Bilim Kurulunun almış olduğu kararlar çerçevesinde, cami ve mescitlerin ibadete açılması hakkındaki genelgeyle 29 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla cuma namazı, ikindi ve öğle namazları cemaatle namaz kılmak için camilerimiz açılacaktır. Cami ve mescitlerde cemaatle ibadet edilmesi hakkında, cemaatimizin alınan kararlara  riayet etmesi önemlidir. Özellikle ilk cuma, avlusunda cuma namazı kılınacak camiler ile cuma namazı kılınacak diğer alanların ve namaz kılınmayacak camilerin bilinmesi önem arz etmektedir. Cuma namazı kılmaya gelirken cemaatimizin abdestli  gelmesi, seccadesini yanında getirmesi, maske takarak  gelmesi ve sosyal mesafeye dikkat etmesi gerekmektedir. Resmi kurumsal sitelerden, sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapılan uyarılar dikkate alındığı taktirde İlçemizde ilk Cuma namazı sağlıklı ve huzurlu bir şekilde eda edilecektir.

Sarıyer'de 76 Cami ve diğer alan Vatandaşlarımızın ibadetlerini huzurlu bir şekilde eda etmeleri için tespit edilmiştir. Ayrıca ilçemizde 51 camide Cuma Namazı kılınmayacaktır.”

 

CUMA NAMAZININ KILINABİLECEĞİ CAMİ VE ALANLAR

 

 

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Sarıyer’de, Cuma, Namazı, kılınacak, Camiler, açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı