Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 14:49
 
SALGININ RENKLERİ
YAŞAM Haberi
SALGININ RENKLERİ

Gökten ULUGERGERLİ

 

Elbette bitmez, bitecekte gibi hiç görünmüyor. Elbette bu nalet salgının bitmesi tek amaç ve hedefimiz ama ne yazık ki. Birileri bitmesi için canhıraşhane mücadele ederken birileri de sanki nerede incelirse orada kopar düşüncesinde.

Neden? Bu nedenini bir bilsem de açık açık yazsam, yazabilsem. Ne yazık ki sanki bir rüzğar bu melun salgın mikroplarını oradan oraya sanki keyfi nasıl isterse üfleyip üfleyip duruyor.

Sayın Sağlık bakanımız bu melun salğının bşr an önce bitirilmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz bu konuda hiç şüphemiz yok. Ama siz ne kadar bu salgından kurtulmak için çaba göstersenizde yapılan kongre ve ev toplantıları, Uludağ eğlencelerine mani olamıyorsunuz. Ceza kesin ve keskin bir önleme veya caydırma işlevi görmediği ortada. Sadece 65 yaş üstü insanları mecburi ev karantina mahkumluğuna mahkûm etmekte bir sonuç vermediği ortada.

Şimdiden hayırlı olsun temennisiyle başlayalım. Bir Marttan itibaren bazı kısıtlamaların koşullu olarak kaldırılması kararı verilmiş. Artık KARLI TEPELERDE TÜM KISITLAMALAR KALDIRILIR ZİRA ORALARI BEYAZ. Mavi yerlerimiz derseniz sadece parmakla gösterilebiliyor. Geri kalan renklerin birbirlerinden farkı yok. Tencere dibin kara seninki benden kara misali. Buralarda kısıtlamalar kalksa veya hafifletilse de renklerin koyulaşmasından başka bir işe yaramaz. Bilakis mavi ve beyaz yerler dışında kısıtlamalar daha da arttırılmalı böylece melun salgının yolu ve yordamı yok edilmelidir.

Mavi renk hariç sarı, turuncu, kırmızı, renklerin ortak paydası melun saldırının mevcut olması, aralarında ne fark var derseniz bence bir fark yok ama sarı kırmızıyla karışırsa turuncu olmuyor mu?  

 

 

 

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: SALGININ, RENKLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı