İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Yarı final 107. dakikada geldi
Yarı final 107. dakikada geldi
Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 16:08
 
Saadet Partisi İstanbul seçimlerine katılıyor
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yazılı bir açıklama yaparak İstanbul adaylarını çekmeyeceklerini duyurdu.
SİYASET Haberi
Saadet Partisi İstanbul seçimlerine katılıyor

Saadet Partisi İstanbul adaylarını çekmemeyi kararlaştırdı. Kararı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu. Saadet Partisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar'la seçime girecek.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptığı Açıklamada, YSK'nın hukuk kurallarını kendi içtihatlarını ve teamüllerini hiçe sayarak vermiş olduğu istanbul seçimlerini iptal ve yenileme kararı ile Türkiye'nin yeni bir süreçle karşı karşıya bırakıldığını söyledi. Artık bu seçimde İstanbul'un 16 milyon değil 82 milyon olduğunu belirten Karamollaoğlu, “İstanbul Türkiye'nin kalbidir. İstanbul'un yorulması Türkiye'nin yorulması demektir. Bu sorumlulukla verdiğimiz karar Türkiye'nin önünü açmaya yöneliktir. İlgili kurullarımızla yaptığımız geniş istişareler, kamuoyu eğilimleri ve ülke gerçekleri göz önünde bulundurularak 23 Haziran 2019 seçimlerine Saadet Partisi olarak adayımız Necdet Gökçınar ile devam etmeye karar vermiş bulunmaktayız” dedi.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Saadet, Partisi, İstanbul, seçimlerine, katılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı