Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 12:53
 
"Partiye üye olmayanlar orta yerde gerdan kırıyorlar!”
SİYASET Haberi

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, parti içinde CHP propagandası yapanların olduğunu belirterek "CHP sevicilerinden bir türlü arınamadık. Yanarım, buna yanarım." dedi.

 

DSP Lideri Önder Aksakal, imkansızlıklara rağmen ellerini taşın altına koyarak 4 yıl önce partide göreve geldiklerini söyledi.

Bu durumda asla rahatsızlık duymadıklarını aktaran Aksakal, "Partimizin bundan 34 yıl öncesinde ve devamında olduğu gibi bugün de yani Ecevit'in genel başkanlık yaptığı süreler de dahil olmak üzere, benden önceki genel başkanlarımızın dönemlerinde de ve nihayet benim görev dönemimde de içimizdeki CHP sevicilerinden bir türlü arınamadık. Yanarım, buna yanarım. Bu nasıl bir ruh halidir, nasıl bir kişilik denklemidir, nasıl bir tıynettir anlayabilmek mümkün değil." ifadelerini kullandı.

“Asla partiden uzaklaştırmadık”

Aksakal, partide sürekli bir yenilik arayışı varmış, kargaşa varmış şeklindeki yaklaşımların da seçmenleri kararsız kalma noktasına esir ettiğini söyledi.

Türkiye'nin geleceği için emek veren insanların partide her türlü göreve layık olduğunu, bunu kimsenin engelleyemeyeceğini kaydeden Aksakal; "Geçen 4 yıl içinde aman ileride bizim önümüze geçer düşüncesiyle asla partiden uzaklaştırmadık. Çok eleştireler aldık. Haksız eleştiriler de, haklı eleştiriler de oldu. Anlayamadığımız husus şu; partinin kapısından yıllarca girmemiş, partiyle Ecevit gittikten sonra ilişkilerini koparmış, Zeki Sezer genel başkanımızın partiden ayrılmasıyla partiyle arasına mesafe koymuş, hiçbir görev almamış, hiçbir seçimde aday olmamış, partinin hiçbir toplantısına katılmamış, kendi bağlı bulunduğu ilçenin kongresine dahi katılmamış insanlar, hatta bir adım daha gidelim, partiye üye olmamış adamlar bu partiyle genel başkan olmak için orta yerde gerdan kırıyor. Bu ayıp değil mi? Bu siyaseten ahlak dışı bir davranış değil mi? Emek vermeden yemek var mı? Dünyanın hiçbir yaşam alanında, hiçbir aşamasında böyle bir şeyi kimse makul göremez.” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: "Partiye, üye, olmayanlar, orta, yerde, gerdan, kırıyorlar!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı