Haber Detayı
09 Mart 2021 - Salı 16:19
 
Nihat Özdemir'den Kadın Futbol Ligi müjdesi!
Turkcell ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında sponsorluk anlaşmasında konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, “Dar kapsamlı olsa da kadın liglerimizi başlatacağız" dedi.
SPOR Haberi
Nihat Özdemir'den Kadın Futbol Ligi müjdesi!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, “Kadınlarımız şanlı tarihinde istiklal ve istikbal mücadelesinde hep ön planda yer almıştır. Hayatın her anında önemli görevler üstlenip, tüm nesillere örnek oldu. Bugün Türkiye Futbol Federasyonu olarak Türk sporunun en önemli destekçilerinden Turkcell ile çok önemli bir işbirliğine imza atıyoruz. Turkcell, Kadınlar Birinci Ligi'mizin de isim sponsoru olacaktır. Bu anlaşmayı özellikle 8 Mart günü imzalamak istedik. Bu konuda Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan'a teşekkür ediyorum. Turkcell'in Türk sporuna ve futbolumuza yıllardır çok önemli katkıları oldu. Kadınlarımıza ise her zaman eşit destekleri oldu. Turkcell'in sporumuza önemli destekleri oldu. 2002'den beri aralıksız 19 yıldır TFF'nin ana sponsorluğunu yapan, Milli Takımlarımıza maddi ve manevi destekler yapan Turkcell, Ampute takımımızın da sponsoru oldu. Turkcell'in Kadın Milli Takımına da değer kazandıracağına eminim.

Önümüzdeki 2 yılda Kadınlar Ligi, Turkcell Kadınlar Ligi olarak oynanacaktır. Türk kadınının gücünden ve her alandaki başarısından Türk futbolunun faydalanması gerektiğine inanıyoruz. Kadın futbolunun Avrupa'da üst seviyeye ulaşması için çalışıyoruz. Kadın futbolunun gelişmesi için her türlü çabası gösteriyoruz. Yönetim olarak 1 yıl kadar önce düğmeye bastık ve önemli bir karar verdik. Kadın Milli Takımımızın teknik direktörlüğüne Necla Güngör Kırağası’nı getirdik. Kadın Futbol Takımımız, kendisiyle önemli adımlar attık ve yüksek heyecanlı maçlar oynadı.” diye konuştu.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nihat, Özdemir'den, Kadın, Futbol, Ligi, müjdesi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı