Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 22:33
 
Nagehan Alçı’ya “Katil Devlet” tepkisi dinmiyor!
GÜNDEM Haberi
Nagehan Alçı’ya “Katil Devlet” tepkisi dinmiyor!

Devlete 'katil' diyen Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya tepkiler dinmiyor. Vatandaşlar, tıpkı Kaftancıoğlu gibi Alçı'nın da yargılanmasını istiyor.

 

Moderatörlüğünü Hülya Hökenek’in yaptığı Habertürk’teki ‘Enine Boyuna’ programında Habertürk ekranlarından inmeyen Nagehan Alçı devlete “katil” dedi.

Nagehan Alçı’nın canlı yayında Türkiye Cumhuriyeti’ne “katil devlet” demesi üzerine Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ersan Şen, bunun dünyada örneğinin olmadığını, fakat devleti yönetenlerin yaptıkları suçlardan ötürü yargılanabileceğini ifade etti.

Habertürk yazarı Alçı’nın Türkiye Cumhuriyeti’ne “katil devlet” demeye devam etmesi ve 1990’lı yıllar ile 12 Eylül darbesini örnek vermesi üzerine, bu kez de Ersan Şen, gelecekte birilerinin de 2019 yılı için “katil devlet” benzetmesi yapabileceğini ifade etti.

KAFTANCIOĞLU CEZA ALMIŞTI

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun geçmiş yıllarda devlete hakaret eden ve terör örgütlerini öven paylaşımları dolayısıyla ceza almıştı.

Sosyal medyada vatandaşlar, Nagehan Alçı ve benzeri yandaş troll’lerin de ceza alması için çağrıda bulunuyor. (veryansintv.com)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nagehan, Alçı’ya, “Katil, Devlet”, tepkisi, dinmiyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı