Haber Detayı
17 Mayıs 2020 - Pazar 10:24
 
Merkezin bahçesi alkoliklerin barınma mekânı haline geldi
Eski Başbakanlardan ve Demokratik Sol Parti Onursal Genel Başkanı merhum Bülent Ecevit’in adını taşıyan Kültür Merkezi’ne CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi sahip çıkmadı. 2014’te yapılan bina çürümeye yüz tuttu.
GÜNDEM Haberi
Merkezin bahçesi alkoliklerin barınma mekânı haline geldi

Antalya'da Büyükşehir Belediyesi'nin eski CHP'li Başkanı Mustafa Akaydın döneminde 2014 yılında Karaalioğlu Parkı içinde nikah salonu binasının yerine yapılan Bülent Ecevit Kültür Merkezi'ne Muhittin Böcek yönetimi sahip çıkmadı. Sergi alanı ve nikah salonu olarak kullanılan merkezin bakımsız hali dikkat çekerken, dış cephesi dökülmeye, çatısındaki demirler paslanmış halde hizmet veriyor. Herhangi bir güvenliğin bulunmadığı merkezin bahçesi ise alkoliklerin barınma mekanı haline geldi.

 

 

NİKAH SALONU AÇIK

Hizmete açılırken kültür merkezi olarak planlanan ve sergilere ev sahipliği yapacağı belirtilen fakat sonrasında nikah salonu olarak kullanılmaktan başka bir etkinlik yapılmayan bina atıl halde kaldı. Yıkık dökük görüntüyü görmezden gelen CHP'li Böcek ve yönetimi, partilerinin eski efsane ismi eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in hatırasına sahip çıkamadı. Binanın sapır sapır dökülmesine göz yumulurken her hangi bir adım atılmaması ise tepkilere yol açtı.

 

KOCA BİNAYI BAŞIBOŞ BIRAKTILAR

KORONAVIRÜS süreci boyunca nikahlar iptal edilip ertelenirken bu süreçte kültür merkezi binasının kapalı olması dikkat çekti. Kapısında bir tek güvenlik görevlisinin dahi olmadığı Bülent Ecevit Kültür Merkezi, başıboşluktan bahçesi alkoliklere kaldı. Konum olarak Antalya'daki kültür merkezlerine göre eşsiz bir manzarası bulunan ve falezlerin hemen üstünde yer alan merkezin çevresinden her yıl milyonlarca turist geçiyor. Binanın yıkık dökük görüntüsü ise turizm şehrinin imajını zedeliyor. (Sabah)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Merkezin, bahçesi, alkoliklerin, barınma, mekânı, haline, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı