Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 15:01
 
LÖSEV’in hedefi bayrama kadar 30 bin aileye ulaşmak
Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlerin iyileşmesi için protein ağırlıklı beslenmeleri çok önemli. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca kayıtlı hastalarına kırmızı et yardımını sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
LÖSEV’in hedefi bayrama kadar 30 bin aileye ulaşmak

En kaliteli protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip. Özellikle lösemide et ve et ürünleri tüketerek sağlıklı beslenen hastalar bu zorlu tedavi sürecini daha kolay atlatıyorlar.2019Mayıs ayında8500’e hasta ve ailesine kırmızı et yardımı yapan LÖSEV, 2019 Nisan ayından bu yana Türkiye genelinde 14 Bin aileye et yardımı ulaştırıldı. 

Hedef binlerce aile

Et dağıtımlarına hız kesmeden devam eden ve Haziran sonunda 44 farklı ilde3 Bin 500 aileye et yardımı yapacak olan LÖSEV,20 gün sonunda 50’den fazla il/ilçede binlerce hasta ile bir araya gelerek protein açısından değerli/kaliteli kırmızı et ve et ürünlerini elden teslim edecek.

Et ve Et Ürünleri dağıtımları sürecek

Tüm Türkiye’de eş zamanlı devam eden et ve et ürünleri dağıtımları LÖSEV Antalya şube tarafından Isparta, Burdur, Alanya ve Antalya’da bulunan LÖSEV ailelerine hafta içinde sunulmaya başlandı.

Haziran Ayı için son olarak Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde bulunan Antalya LÖSEV Şube’de yapılan dağıtımda aileler, bu zorlu ve pahalı tedavi esansında çok yalnız kaldıklarını, yanlarında sadece LÖSEV ve bağışçıların olduğunu, en zor zamanlarında Hızır gibi yetişen bu yardımlar için tüm bağışçılara dua ettiklerini dile getirdiler.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: LÖSEV’in, hedefi, bayrama, kadar, 30, bin, aileye, ulaşmak,
Yorumlar
Haber Yazılımı