Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 23:10 Bu haber 1298 kez okundu
 
LÖSEV’e bir destek de Tiryaki Kebap’tan
YAŞAM Haberi
LÖSEV’e bir destek de Tiryaki Kebap’tan

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda bu hastalığa dikkat çekmek isteyen Yeniköy Tiryaki Kebap, LÖSEV’in ‘Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım’ etkinliğine destek vermek amacıyla engelli çocuklara yemek verdi. Etkinlikte farkındalık yaratmak için hep birlikte maskeler takıldı.

 

Sarıyer’in birçok mahallesinden bir araya gelen çocuklar Yeniköy Tiryaki Kebap’ın verdiği özel yemekte buluştular. Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla bir araya gelinen yemekli organizasyonun ev sahibi Tiryaki Kebap’ın patronu Fuat Saltık, özel misafirleriyle yakından ilgilendi.

Evlerinden özel olarak alınarak mekana getirilen davetliler, oldukça anlamlı bir program yaşadı. Engelli çocuklar ve aileleri; Tiryaki Kebap’ın birbirinden lezzetli ve zengin menüsünden ikram edilen özel yemeklere tam not verdi. Tiryaki Kebap’ın sahibi Fuat Saltık’ın özel ilgisiyle ağırlanan misafirler, programa ev sahipliği yapmasından dolayı başarılı iş adamı Fuat Saltık’a ve mekanın çalışanlarına teşekkür ettiler. Programa AK Parti Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Gülbeyaz Çevik ile Sarıyer siyasetinin ve spor camiasının sevilen ismi Akın Soyak da eşlik etti.

Yeniköy Tiryaki Kebap’ın sahibi Fuat Saltık; “Sosyal projelerde biz her zaman varız. Tiryaki Kebap ailesi olarak bu bizi çok mutlu ediyor. Sarıyer’de yaşayan engelli çocukları misafir etmekten gerçekten çok büyük mutluluk duydum. Lösemili Çocuklar Haftası’nda maskelerimizi takarak hep birlikte lösemili çocuklara destek olduk. Her birimizin bu farkındalık yaratma çabasına katkı sunması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte çocuklar birbirleriyle bol bol sohbet ettiler. Günün keyfini şarkılar söyleyerek çıkardılar. Tiryaki Kebap’ın sahibi Fuat Saltık engelli çocuklarla tek tek ilgilenerek minik misafirlerini keyifle ağırladı. Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak için maskeler takılarak günün anısına fotoğraf çekildi. (Sariyergazetesi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: LÖSEV’e, bir, destek, de, Tiryaki, Kebap’tan,
Yorumlar
Haber Yazılımı