Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 11:58
 
Karakülçe: Ecevit bilmiyordu da Soyer mi biliyor?
GÜNDEM Haberi
Karakülçe: Ecevit bilmiyordu da Soyer mi biliyor?

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in Kıbrıs üzerinden yaptığı açıklamalara tepki gösterdi ve Kıbrıs Barış Harekatı üzerinden konuştu.

 

DSP Genel Başkan Yardımcısı Karakülçe, “Bülent Ecevit kararlı bir duruş göstermişti. Ecevit Kıbrıs’ı bırakmayı bilmiyordu da bunu Tunç Soyer mi biliyor? DSP’lilerin hassas olduğu noktalardan biridir Kıbrıs meselesi!” dedi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Tunç Soyer’in, “Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bıraksak en iyisi olacak” şeklinde yaptığı açıklamalar üzerinden yaşanan tartışmaya Demokratik Sol Parti de katıldı.

DSP Genel Başkan yardımcısı Selçuk Karakülçe, eski Başbakan ve DSP’nin kurucusu ve onursal başkanı  Bülent Ecevit’in liderliğinde gerçekleşen ve yakın siyasi tarihe damgasını vuran Kıbrıs Harekatı üzerinden yaptığı açıklama ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e tepki gösterdi.

ECEVİT BİLMİYORDU DA SOYER Mİ BİLİYOR?
Karakülçe, “Türkiye Kıbrıs’ı 1960’da Kıbrıs Cumhuriyeti’ne bıraktı. Halen Türkiye Cumhuriyeti aynı noktada… Bütün bunları söylüyor olabilmek için bazı şeyleri bilmiyorsunuz demektir. Belediye başkanı sonrasında yaşanan süreci hiç bilmiyor demektir. Sonraki yıllarda Yunanlı ve Kıbrıslı Rumlar, Türklere zulüm yaptılar. Türkiye, Barış Harekatı’nı yapmasaydı bugün Kıbrıs’ta Türk nüfusundan bahsedilemezdi. Belediye başkanının bu kavramları bilmesi lazım. Bülent Ecevit kararlı bir duruş göstermişti. Ecevit Kıbrıs’ı bırakmayı bilmiyordu da bunu Tunç Soyer mi biliyor? DSP’lilerin hassas olduğu noktalardan biridir Kıbrıs meselesi! Geleceği tutma açısından konuştuklarımıza dikkat etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karakülçe:, Ecevit, bilmiyordu, da, Soyer, mi, biliyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı