İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
AK Parti'de peş peşe istifalar!
AK Parti'de peş peşe istifalar!
Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 00:38
 
Kağıthane’de bereketi birlikte paylaştılar
GÜNDEM Haberi
Kağıthane’de bereketi birlikte paylaştılar

Kağıthane Meydanı’nda cuma namazı sonrası Kağıthane Belediyesi tarafından aşure ikramı yapıldı.

 

Hicri yeni yılın gelmesiyle birlikte başlayan Muharrem ayında bir gelenek daha yaşatıldı. Kağıthane Belediyesi tarafından ilçe meydanında gerçekleştirilen aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kağıthane Meydan’da Şehir Müzesi önünde gerçekleşen programda binlerce vatandaşa aşure ikram edildi.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in ev sahipliğinde gerçekleşen programa AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Kaymakam Hasan Göç, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Cantürk, MHP İlçe Başkanı Barış Çatalbaş ile mülki erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ay yıldız süslemeli ve Kalbimiz Kağıthane yazılı aşureler lezzeti kadar görüntüsüyle de göz doldurdu.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin programda yaptığı konuşmada; ‘’Öncelikle ülkemizin, ve tüm İslam aleminin hicri yeni yılını kutluyoruz. Muharrem ayı hayırlara vesile olsun. Bu mübarek Cuma gününde vatandaşlarımızla aşure programında bir araya geldik. Aşure bir yemek olmaktan öteye, bir ve beraber olmayı, bereketi, paylaşmayı temsil ediyor. Bugün burada aşurenin anlamına uygun bir programda vatandaşlarımızla buluştuk. Her günümüzün bugün gibi aşure tadında geçmesini, bu ayda yapılan ibadetlerimizin, oruçlarımızın kabul olmasını diliyoruz.’’ dedi.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Kağıthane’de, bereketi, birlikte, paylaştılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı