Haber Detayı
22 Şubat 2019 - Cuma 01:21
 
İBBʹden çocuklara ˮsokak hayvanları bakımˮ eğitimi
ASAYİŞ Haberi
İBBʹden çocuklara ˮsokak hayvanları bakımˮ eğitimi

İstanbul Büyükkşehir Belediyesi “Bahçemde Sevgi” projesiyle çocuklara, sokak hayvanlarının bakımı ve beslenmeleri ile ilgili eğitimler düzenliyor. Haftada iki gün Sarıyer Kısırkaya ve Tuzla Tepeören hayvan bakım evlerinde düzenlenen eğitimlerde çocuklara teorik eğitimlerin yanı sıra hasta, yaralı ve bakıma muhtaç hayvanlar için neler yapabilecekleri uygulamalı olarak öğretiliyor. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğüʹnün koordinesinde düzenlenen “Bahçemde Sevgi” projesine dördüncü, beşinci ve altıncı sınıftaki öğrenciler katılıyor. Haftada iki gün düzenlenen eğitimlere yaklaşık 120 çocuk katılıyor. Eğitimler İstanbul Büyükşehir Belediyesiʹnin Kısırkaya ve Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Yaşam Alanlarında yapılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesiʹnin uzman veterinerleri tarafından verilen eğitimler hayvan sağlığının ve bakımının önemini çocuklara anlatmayı, sokak hayvanları ile ilgili acil durumlarda neler yapılması gerektiğini, bu durumlarda izlenecek adımları çocuklara anlatmayı ve onlara hayvan sahiplenmeyi değil bakımını üstlendirmeyi amaçlıyor.

Teorik eğitimlerin yanı sıra çocuklar hayvan bakım evlerindeki tedavi ünitelerini ve hayvan yaşam alanlarını gezerek uzmanların yaptığı uygulamaları öğrenme fırsatı buluyorlar. Geçen yıl Kasım ayında başlayan eğitimlere şimdiye kadar 17 okuldan bine yakın öğrenci katıldı.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İBBʹden, çocuklara, ˮsokak, hayvanları, bakımˮ, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı