Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 21:33
 
Hacıosman Korusu ihalesi tanıdık firmaya!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 19 Mayıs’ta açılışı yapılan Hacıosman Korusu’na “çevre düzenlemesi” adı altında pazarlık usulüyle 26 milyon 600 bin liralık bir ihale yaptığı ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Hacıosman Korusu ihalesi tanıdık firmaya!

Seçim döneminde “İstanbul’da tasarruf yaparak bütçesini iki katına çıkaracağını ve şehri sorunsuz yöneteceği” vaadiyle göreve gelen Ekrem İmamoğlu, görev süresi bir yıl dolmadan 16 milyar lira civarında borçlanmaya gitti. Henüz İstanbul’a bir çivi dahi çakmayan İmamoğlu’nun bu paraları nereye harcadığı merak konusu olurken, bugün İBB’den şok bir belge ortaya çıktı.

Pazarlık usulü ile İstanbul’un en düzgün ve sorunsuz olan tarihi Hacıosman Korusu’nun yollarının ve bakımının yapılacağına dair pazarlık usulüyle 26 milyon 600 bin liralık ihale yaptığı ortaya çıktı.

İmamoğlu’nun ihaleyi verdiği Sulkar şirketinin CHP’li Beylikdüzü Belediyesi’nden de 35 milyon 941 bin liralık araç kiralama ihalesi aldığı da ortaya çıktı. Aynı şirketin, İmamoğlu’nun bir yıl önce yönettiği Beylikdüzü Belediyesi ve şu anda yönettiği İBB’den on milyonlarca liralık ihale alması tesadüf olup olmadığı merak konusu oldu. (Haber7.com)

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hacıosman, Korusu, ihalesi, tanıdık, firmaya!,
Yorumlar
Haber Yazılımı