Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 22:54
 
Edenred Türkiye Kadın Yelken Takımı, Türkiye ikincisi oldu
SPOR Haberi
Edenred Türkiye Kadın Yelken Takımı, Türkiye ikincisi oldu

Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde 7 Eylül 2019 Pazar günü İstanbul’da gerçekleştirilen Deniz Kızı Yelken Kupası’nda Edenred takımı ikinci oldu.

 

Ticket Restaurant markası ile dünyada yemek çeklerinin kurucusu Edenred’in kadın çalışanlarından oluşan ekip, sosyal sorumluluk projelerine destek olmak ve farkındalık yaratmak için yarıştı. Yarıştan elde edilen gelirin büyük bir kısmı Anne Çocuk Eğitim Vakfı AÇEV’e bağışlandı.

Özge İmre, Pınar Açıköz, Kübra Öner, Sema Ayık, Burcu Ünlü, Burcu Bozkurt ve Şebnem Gökdeniz’den oluşan Edenred Kadın Yelken Takımı büyük bir başarıya imza attı. Caddebostan açıklarında gerçekleşen ve Kalamış Marina’dan start alan Deniz Kızı Yelken Kupası oldukça çekişmeli geçti. Edenred Kadın Yelken Takımı ilk yarışları olmasına rağmen ikincilik kupasının sahibi oldu.

Türkiye’nin ilk ulusal yelken kupası olma özelliği taşıyan ve bu yıl 4. düzenlenen Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası, kadınların yelken sporuna olan ilgisini desteklemeyi ve geliştirmeyi, yeni sporcular yetiştirmeyi ve kamuoyunda yelkene olan ilgiyi arttırmayı amaçlıyor. İstanbul’da gerçekleştirilen Kupa’nın önümüzdeki yıllarda  gelenekselleşmesi ve uluslararası nitelik kazanması hedefleniyor.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Edenred, Türkiye, Kadın, Yelken, Takımı,, Türkiye, ikincisi, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı