Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 12:38
 
DSP Şişli İlçe Kongresi yapıldı
GÜNDEM Haberi
DSP Şişli İlçe Kongresi yapıldı

Demokratik Sol Parti (DSP) Şişli İlçe Başkanlığı kongresi yapıldı. Tek liste ile girilen seçimde Şefika Keskin oyların tamamını alarak DSP Şişli İlçe Başkanı seçildi.

 

Demokratik Sol Parti Şişli İlçe Başkanlığı’nın Olağan Kongresine, DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, Mustafa Sarıgül, Şişli Belediye Meclis Üyesi Bayram Özata, DSP İlçe Başkanları, STK temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Divan Başkanlığını Selahattin Bezcioğlu’nun yaptığı kongre, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Faaliyet ve Hesap Raporu’nun okunmasının ardından Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal’ın mesajını okudu.

DSP lideri Önder Aksakal’ın mesajının okunmasının ardından söz alan DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan partililere seslendi.

DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan;

“Bugün önemli bir gün ve farklı bir gün, ben bugün normalde kongrelerde yaptığım konuşmalar gibi bir konuşma yapmak istemiyorum.

Ben bugün iktidarın çıkardığı kanunlardan sözde muhalefet olup yapılan yanlışlara dur demeden yapılanların altına imza atanlardan 15 yaş üzeri çalışabilir nüfusun 4’te 1’inin işsiz olmasından 4 kişilik bir ailede açlık sınırı 2068 TL olmasına rağmen asgari ücretin 2000 TL olmasından,

Dönememizden iç ve dış borcumuzun toplam 150 milyar doların altında olup bugün ise neredeyse 1 trilyon dolara çıkmış olmasından

Demokrasi deyip deyip her seferinde seçime neden giriyorsunuz diyen parti haklarımızı gasp etmek isteyenlerden

Kendinden başkasını SOL kabul etmeyip miting alanlarında kadın adayımızı tehdit edenlerden

İftira ve karalama siyaseti dışında siyaset üretme kabiliyeti olmayanlardan

Kadın cinayetlerinden, kadına şiddetten

Göstermelik popülist politikalar üretenlerden

Siyaseti günlük politika gündemini dedikodu düzeyinde yapanlardan bahsetmeyeceğim.

Ötekileştirmeden, ayrıştırmadan kurumlara ve kişilere yapılan saygısızlıktan da bahsetmeyeceğim.

Ötekileştirme, ayrıştırma kurum ve kişilere saygısızlık devam ettiği sürece, popülist söylem ve eylemlerle ülkeyi çıkmaza sokan sürükleyenleri destekleyen, kimilerine göre candaş, kimilerine göre yandaş medya olduğu sürece bu tehditler devam edecek. Ekonomi düzelmeyecek, işsizlik devam edecek, komşularla gerginlik sürecek, teröristlerle yürüyenler, teröristlere destek olanlarla yürüyenler var oldukça, ulusal çıkarlar tehdit altında kalmaya devam edecek.

Halbuki;

Güzel ülkem,

Halbuki;

Güzel memleketim

Bu dayatmalar, bu gereksiz nefret ve ayrıştırma içinde kime ve hangi düşünceye, düşüncenin hizmetkarı olduğu belli olmayanlara mahkum değil.

Burada Cumhuriyetin teminatı olan mücadele ile kurulmuş sevgi ve saygı ile yoğrulmuş, ayakta duran bir parti var. Demokratik Sol Parti var.

Sevgi olmadan ne olur ki?

Bireysel çıkarları kenara atıldığında çuval gibi yere yıkılanlar yoktur içimizde. İnançlı, tutkulu, vatanını bayrağını seven, ulusal çıkarlarını her daim koruyan, bu milletin çocukları, Karaoğlan’ın evlatları var burada.

Siyaset her zaman doğrudan yanadır, uzun solukludur, zordur, sabır ister, duruş ister, zaman ister.

Biz sevgi ile kurduğumuz bu düzende ekip olmayı başardık. Yeni gelmek isteyen kardeşlerimiz olacak, bu kardeşlerimizi kendinizden ayırmayın, kucak açın. Yaralarını sarın, hiyerarşiyi anlatın, üye olmanın onurunu anlatın. Demokratik Sol Parti’de üye olmak zordur arkadaşlar. Milletvekili olursun, Meclis Üyesi olursun, Belediye Başkanı olursun ama Demokratik Sol Parti’de üye olamayabilirsin. Demokratik Sol Parti’de üye olmak zordur. Demokratik Sol Parti’de üye olmanın onurunu yeni gelen arkadaşlarınıza anlatın. İçinize nifak attırmayın. Nifak sokmaya, dedikodu yapmaya cesareti olanı bana getirin. Herkesi deşifre ederim, kimsenin hiç şüphesi olmasın. Bize kaybetti diyenlerin yok olma vakti yaklaşıyor, herkesin foyası bir bir ortaya çıkıyor.

Üç kere iktidara gelmiş bir partinin İl Başkanı olarak ilk yapılacak seçimden sonra siyaset arenasında hak ettiğimiz yere geleceğimize inancım tamdır. Biz bunu Bülent Ecevit’ten öğrendik. Girdiği onca seçimde belki zaman zaman kaybetti ama yılmadı. Yılmamayı öğrendik. Mücadele etti bırakmadı, mücadele etmeyi yine Karaoğlan’dan öğrendik. Vazgeçmemeyi öğrendik, o kazandı, biz kazandık, kazanmayı öğrendik. Dimdik onurlu yürüyen, tarihin yazdığı bir lider Karaoğlan.” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: DSP, Şişli, İlçe, Kongresi, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı