İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Barış Pınarı Harekatı başladı
Barış Pınarı Harekatı başladı
Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 20:35
 
DSP Sarıyer, Hümeyra Gürsoy ile devam dedi!
SİYASET Haberi
DSP Sarıyer, Hümeyra Gürsoy ile devam dedi!

Demokratik Sol Parti (DSP) Sarıyer İlçe Başkanlığı kongresi, Büyükdere’deki ilçe binasında yapıldı. Tek liste ile girilen seçimde Hümeyra Gürsoy oyların tamamını alarak yeniden ilçe başkanı seçildi.

 

DSP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın kongresine DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, STK temsilcileri, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı temsilen Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Abdullah Günaylı, mahalle muhtarları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Ahmet Mümtaz Maden’in Divan Başkanı, Yasemin Karakaya’nın Divan Başkan Yardımcısı ve Nurgül Er’in Yazman olarak  seçildiği kongre Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Faaliyet ve Hesap Raporu’nun okunmasının ardından Divan Başkanı Ahmet Mümtaz Maden Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal’ın mesajını okudu.

"DSP varoldukça Türkiye sonsuza kadar yaşayacaktır!​"

“Demokratik Sol Parti’nin inançlı , özverili, cefakar yılmaz savaşçıları;

Partimizin 11. Olağan Kurultay sürecinde gerçekleştirdiğiniz kongrenizi, üyelerimizi, delegelerimizi ve tüm misafirlerimizi en içten saygılarımla selamlıyorum.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu coğrafyada gerçekleştirilmek istenen, uluslararası emperyalist sistemin kurguladığı yeni paylaşım projesine başından beri direnen Demokratik Sol Parti’nin kararlı duruşu bugün de devam etmektedir.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir kurtuluş savaşı ile yeniden vatan yaptığı bu toprakları ve “…ilelebet payidar kalacaktır” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti “Tam Bağımsız Türkiye” idealiyle çalışacağız ve Demokratik Sol programı yeniden iktidara taşıyacağız.

Sizler tüm zorluklara göğüs gererek, direnerek, büyük bir inançla partimizi yaşatmaya, akgüvercinli mavi bayrağımızı dalgalandırmaya devam ediyorsunuz. Bu emekleriniz milletimiz için takdirlerin en üstünde karşılık görecektir.

31 Mart Yerel Seçimleriyle birlikte yeniden halkın gündemine girdik, yeniden halkın umudu olacağımızı gösterdik.

Kurucumuz ve Demokratik Sol düşüncenin kuramcısı onursal Genel Başkanımız, Başbakanımız Bülent Ecevit’in de dediği gibi “Biz sana mecburuz DSP, Türkiye sana mecbur DSP”.

Değerli yol arkadaşlarım,

Bu ülke bizim. Bu topraklar bizim. Bu millet yeniden birlik ve beraberlik içerisinde, geleceğe umutla yeniden bakabilmek için bize, DSP’ye ihtiyacı var. İnancımızı daha da güçlendirerek devam ettirmeliyiz, birbirimize güvenmeliyiz, toplumun bize güvenini tazelemeliyiz. Bunun için de çok çalışacağız.

Sizler varoldukça DSP

DSP varoldukça Türkiye sonsuza kadar yaşayacaktır!

Sarıyer İlçe kongremizin sizlere, partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum, hepinizi en içten saygılarımla selamlıyorum.”

 

"Sistemin bir ayağı AKP ise diğer ayağı da CHP’dir!"

DSP lideri Önder Aksakal’ın mesajının okunmasının ardından söz alan DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan partililere seslendi.

Sözlerine Barış Pınarı Harekatı ile başlayan Mercan, “Atatürk’e küfredenlerle “Atatürk’ün partisiyiz” diyenlerin kol kola olduğu bir siyasi yapılanma asla kabul edilemez. Kendilerini milliyetçiliğin tek temsilcisi sayanlarla, milliyetçiliği ayakları altına alanların sahte ittifakları Türk milletinin geleceğini kurgulayamaz.” dedi.

DSP İstanbul İl Başkanı Mercan konuşmasını şöyle sürdürdü;

Sayın Divan Başkanı, değerli Divan Kurulu üyeleri, değerli ilçe başkanlarım, Demokratik Sol felsefeyi kendilerine bir yaşam biçimi haline getirmiş ve bu ilkelerle partimize emek veren değerli Demokratik Solcu arkadaşlarım, hepinizi en içten saygılarımla selamlıyorum.

Sözlerimin başında Türkiye’nin ulusal birliğine ve toprak bütünlüğüne yönelik terör yapılanmasının sonlandırılması amacıyla girişilen Barış Pınarı Harekatı’nda vatanı için canının feda eden şehit askerlerimize ve terör saldırılarında yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve metanet, Türk milletine başsağlığı diliyorum.

Bu saldırılarda yaralanan askerlerimize, gazetecilerimize ve yurttaşlarımıza da acil şifalar temenni ediyorum.

Teröre karşı girişilen bu mücadelede şanlı ordumuza üstün başarılar dilerken, kalben ve dualarımızla yanlarında olduğumuzu, yüreğimizin onlarla birlikte çarptığını belirtmek istiyorum.

Tabii bugünlere nerelerden geldiğimiz konusunda bir polemik yaratma amacında değilim. Ancak gelişen süreçte birlik ve beraberlik konusunda duyarlı ve tutarlı duruşumuzu göstermek zorunda olduğumuzu, bugünlerin sebep ve sonuçları üzerindeki düşüncelerimiz konusunda daha bir stabil zemine ihtiyaç olduğu inancıyla davranmayı Demokratik Sol Parti sorumluluğumuzun gereği sayıyorum.

Atatürk’e küfredenlerle “Atatürk’ün partisiyiz” diyenlerin kol kola olduğu bir siyasi yapılanma asla kabul edilemez.

Kendilerini milliyetçiliğin tek temsilcisi sayanlarla, milliyetçiliği ayakları altına alanların sahte ittifakları Türk milletinin geleceğini kurgulayamaz.

Türkiye’nin tam bağımsızlık idealine ve çağdaş medeniyetler seviyesini yakalama ülküsüne taban tabana zıt olan bu denklem, Demokratik Sol Parti’nin devreye girmesiyle birlikte bozulmaya başlamıştır.

2018 Milletvekili Genel Seçimlerine Demokratik Sol Parti’nin katılmamasını bilerek ve kasten kurgulayan sistemin bir ayağı AKP ise diğer ayağı da CHP’dir!

DSP’nin toplumda yeniden karşılık bulmaya başlaması özellikle kuruluş felsefesine ve gerekçelerine uygun bir şekilde merkez sağ siyaset içine sıkıştırılmış sol seçmenlerin 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerle birlikte yeniden DSP’ye yönelmesiyle telaşa kapılan ve yeniden DSP iktidarından korkanlar bilmelidirler ki korkunun ecele faydası yoktur!

Ne Atatürkçülüğümüze, ne halkçılığımıza, ne yurtseverliğimize / milliyetçiliğimize, ne de demokrasiye, adalete olan bağlılığımıza kimseye laf ettirmeyiz.

O zaman önümüzde büyük bir sorumluluk var.

Bu ülke sahipsiz değildir!

Peş peşe yapılan kongrelerimizin hepsine yetişemesek de ilçe başkanlarımız demokratik sol bilinçle görevlerini yerine getirerek, kongrelerine yapmaktadırlar.

Parçası olmaktan gurur duyduğum partim ve çok kıymetli kardeşlerim yürekten vurgulama istiyorum ki bizler birlik oldukça ve içimize bozgunculukla nifak sokma gayretinde olanları barındırmadıkça bizler huzur ortamında, düşmanlıkla değil, laf sokarak değil kardeşlikle beslenen bir parti olarak halka umut olduğumuzu yine göstereceğiz ve yine kimse şüphe duymasın ki bizler var oldukça vatan bütünlüğü korunacaktır. Bizler var oldukça cumhuriyet payidar olacaktır.” diye konuştu.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından oyların tamamını alarak tekrar ilçe başkanlığına seçilen Hümeyra Gürsoy “İlçe kongremizde gönderdiği mesajla bizi yalnız bırakmayan Genel Başkanımız Önder Aksakal’a, İlçemize teşrif eden İstanbul İl Başkanım Çiğdem Mercan’a, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanım Kezban Uzuntepe’ye, İl Başkan Danışmanım Ümit Şahbaz’a İl Yöneticilerime, sevgili ilçe başkanlarım Adil Varlı, Naim Er, Hüseyin Er, Gürkan Özgürkanlı, Tarık Ersoy, Ümit Kaya ve partimizde çok büyük emekleri olan Hüseyin Yaylıcıoğlu’na, üyelerimize, AK Parti temsilcilerine, muhtarlarımıza ve STK’larımıza ve tüm dostlarımıza teşekkür ederim. Kongremize katılarak ve bizi yalnız bırakmayarak şeref verdiniz. Dost böyle günlerde belli olurmuş, var olun” diye konuştu.


 

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: DSP, Sarıyer,, Hümeyra, Gürsoy, ile, devam, dedi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı