Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 01:40
 
“DSP’nin adını kullanarak kendi reklamını yapıyor”
Demokratik Sol Parti (DSP) Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, AK Partili Erol Özavcı tarafından DSP'nin adının kullanıldığını söyledi. Dedeoğlu, "DSP'nin adını kullanarak kendi reklamını yapmaya çalışması hem kendi partisine hakarettir hem de etik değildir" dedi.
SİYASET Haberi
“DSP’nin adını kullanarak kendi reklamını yapıyor”

DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, AK Partili Erol Özavcı’nın DSP adını kullanarak reklam yaptığını dile getirdi.

Dedeoğlu, yaptığı basın açıklamasında; "Biz bize yeteriz Türkiyem kampanyasına destek için araç giydirip DSP’nin adını kullanarak Türkiye turuna çıkacağını ulusal ve yerel basında duyuran Erol Özavcı adlı şahsın DSP ile hiçbir ilişkisi yoktur. Kendisi AK Partili olup iki dönem AK Parti'den milletvekilliği için başvuruda bulunup aday adayı olmuştur. AK Partili olup DSP'nin adını kullanarak reklam yapmaya çalışmak kamuoyunu yanıltmaktır.

 

 

"YARARI OLMAZ"

Partilerinin adını kullanarak herkes doğru olduğunu düşündüğü yasal her türlü eylemi yapabilir. Ancak kendi partisinin adını kullanmak yerine DSP'nin adını kullanarak kendi reklamını yapmaya çalışması hem kendi partisine hakarettir hem de etik değildir. Bu şekilde kendi partisinin adını kullanmaktan imtina eden kişilerin hiçbir siyasi partiye yararı olmaz. Aksine zarar verir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: Editör:
Etiketler: “DSP’nin, adını, kullanarak, kendi, reklamını, yapıyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı