İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Taksiciler isyanda!
Taksiciler isyanda!
Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 22:25
 
DSP Marmara Bölgesi İl Başkanları toplantısı Kocaeli’nde yapıldı
GÜNDEM Haberi
DSP Marmara Bölgesi İl Başkanları toplantısı Kocaeli’nde yapıldı

Demokratik Sol Parti (DSP) Marmara Bölgesi İl Başkanları toplantısı Kocaeli’nde yapıldı. Marmara Bölgesi DSP İl Başkanlarının katıldığı toplantının ev sahipliğini
DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu yaptı.

 

“Şu anda ülkemizin ve halkımızın gelebileceği en kötü noktadayız” denilen beyanatta Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu açıklamayı şöyle sürdürdü;

“DSP olarak her zaman doğru bildiklerimizi korkmadan çekinmeden dile getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz. DSP’yi siyaset sahnesinden uzaklaştırmaya çalışanlar bunu asla başaramayacaklardır.

Devlet, devlet gibi yönetilmeli hakça bir düzen içerisinde tüm toplumun refahı ve huzuru esas alınmalıdır. Tüketime değil üretime yönelinmelidir.

Şu anda ülkemizin ve halkımızın gelebileceği en kötü noktadayız. Bu sistemi kurgulayanlar da zaman zaman bu konuyu dile getirmekteler. Özgür ve bağımsız bir ülke olmanın temel şartı özgür bireyler ve özgür kurumların yaşam ortamlarını bulabilmelerine bağlıdır. insanları ötekileştirme yerine ülkenin bütünlüğü için birleştirici olunmalıdır. Aksi taktirde toplumda bir kaos ortamı oluşur ve huzur kalmaz. Ülke çıkarları her zaman kişisel ve parti çıkarlarının üstünde olmalıdır. “Konu vatansa gerisi teferruattır” sözünde samimi olunmalıdır.

TBMM, olması gereken yetki ve etki gücüne kavuşturulmalı, Meclis’in denetleme ve hesap sorma müessesesi çalıştırılmalıdır.

DSP örgütleri, kurulduğu günden beri Atatürk ilkeleri ile Ecevit’in felsefesi doğrultusunda politikalarını hayata geçirmek için üzerine oynanan tüm oyunlara ve yok etme planlarına rağmen dimdik ayakta mücadelesini sürdürecektir.

Demokratik  Sol Parti her gün daha da güçlenen örgütleriyle, hiçbir zaman geri adım atmadan, mücadeleden kaçmadan, doğruları söylemekten yılmadan, kimsenin arka bahçesi olmadan yoluna devam etmektedir. Seçim öncesi ve seçim sürecinde nasıl birbirine kenetlenerek yürüdüyse, aynı doğrultu tutarlılığı ile yürümeye devam edecektir. Kimi zaman yaptıklarımız, söylemlerimiz ile basında yansıtılanlar farklı gösterilse de halk, gün geçtikçe dediklerimizde olan haklılığımızı yaşayarak görecektir. Bugüne kadar yapılan söylemlerimize bakıldığında, öngörülerimizde ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkmıştır. Şimdi bugün yine partimize belediyeler kazandıran ve yüzün üstünde meclis üyesi kazandıran örgütlerin başkanları olarak, bu kararlı yürüyüşümüze aynı şekilde, birbirimize sahip çıkarak ve safları sıklaştırarak devam edeceğiz. Seçim döneminde, örgütlerine sahip çıkarak, örgütüne rağmen siyaset yapan değil, örgütü ile siyaset yapan bir parti olma şerefini yaşadık.

Örgütüne güvenen Genel Başkan Sayın Önder Aksakal
Bil ki; Örgütün de sana güveniyor.

Şu anda il başkanları olarak süratle kongrelerimizi tamamlıyoruz. 11. Olağan Kurultay çalışmalarımız Genel Merkezimizle uyum içerisinde tüm hızı ile devam etmektedir. Bu kurultayda daha da güçlenerek “VAR” olacağız.

Ve yine, korkmadan gerçekleri halka anlatmaya devam edeceğiz.

Demokratik Sol, haktan vazgeçmeden, halkın menfaatlerini savunan tek parti olarak mecliste yerini alacaktır.”

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: DSP, Marmara, Bölgesi, İl, Başkanları, toplantısı, Kocaeli’nde, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı