Haber Detayı
05 Mart 2021 - Cuma 17:54
 
DSP’li Pekin: “Adalar’da iki parti var AP ve GP”
Adalar Belediye Meclisi’nin Mart Ayı toplantılarının 2. Birleşimi Adalar Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Borçlanma yetkisinin reddedildiği toplantıdan sonra Demokratik Sol Parti Adalar İlçe Başkanı Murat Pekin açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
DSP’li Pekin: “Adalar’da iki parti var AP ve GP”

Fen İşleri Müdürlüğü’nün skandal “Ücretlendirme” ve Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Adalıların sırtına milyonlarca lira yük bindirecek olan “Borçlanma” hakkındaki tekliflerine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporları duyarlı meclis üyelerinin 7/5 ret oyuyla oy çokluğu ile reddedildi. (CHP’den 3, AKP’den 3 ve DSP’den 1 meclis üyesi)

 

Adalılar Partisi ve Götürücüler Partisi

Demokratik Sol Parti (DSP) Adalar İlçe Başkanı Murat Pekin ise zehir zemberek açıklamalarda bulundu…

DSP Adalar İlçe Başkanı Pekin, “Kitabın ortasından konuşacağım. Ne istediler? Borçlanma yetkisi. Ne için istediler? Cevap yok. Bakın oğul babadan, koca karıdan borç istese biri diğerine ne için istiyorsun diye sorar. Bunlarda tık yok. Neyse bugün itibariyle Adalar’da iki parti vardır. AP ve GP… Açılımı ise, Adalılar partisi ve Götürücüler partisi. Birincisi hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun Adaların menfaati ekseninde buluşanlar, diğeri ise paraşütle inip şu üç beş senede ne götürürüm diyenlerin partisi. Bu ayrım bugün tüm siyasi ideolojilerin Adalar ölçeğinde önüne geçmiştir. Birinciler ile ilgili olarak, torunlarına onurlu bir adalı mirası bırakacak olanlar tanımlamasını yapmakla birlikte, ikinciler ile ilgili bir tanımlamayı da Adalılara bırakıyorum. Bugün bu rezilliğe geçit vermeyen yedi meclis üyesine Adalılar adına teşekkür ve minnetlerimi sunarım” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: DSP’li, Pekin:, “Adalar’da, iki, parti, var, AP, ve, GP”,
Yorumlar
Haber Yazılımı