Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 15:19
 
DSP’li Murat Kat’tan CHP’li Başkan’a zor sorular!
SİYASET Haberi
DSP’li Murat Kat’tan CHP’li Başkan’a zor sorular!

Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya Muratpaşa İlçe Başkanlığı’na atanan Murat Kat, CHP’li Belediye Başkanı Ьmit Uysal’ın yapılan arsa, arazi ihalelerinin kimlere verildiğini ve veriliş şekillerinin etik olup olmadığını sordu…

 

DSP Muratpaşa İlçe Başkanı Murat Kat’ın açıklaması;

“Bilindiği üzere Muratpaşa İlçe Başkanlığı görevi Genel Merkezimiz ve İl Başkanımızın teveccühü ile şahsıma verildi.

Tarihinde bir çok başarı ve hizmetleri olan bir siyasi partinin Antalya'nın en önemli ilçesinde ilçe başkanlığına getirilmek benim için büyük bir onur ve kutsal bir görevdir.
Bilindiği üzere Aziz Türk Milleti bizlere iktidarı yaşatmış ve bu güzel ülkemize hizmet etme onurunu vermiştir. Rahmetli Ecevit, ulus devlet anlayışı ile hareket ederek Demokratik Sol kavramının içini doldurmuştur. Demokratik Sol anlayışın en temel prensiplerinden biri ulus devlet anlayışıdır. Dolayısı ile bu ilke doğrultusunda muhalefet görevimi ifa edeceğimden kimsenin şüphesi olmayacağını düşünüyorum.
Antalya turizmin başkenti güzide bir ilimizdir. Bugüne kadar bu güzel ilimizde muhalefet eksikliği daima dile getirilmiş mevcut siyasi partiler yapıcı ve toplumun her kesimin ikna edici bir muhalefet örneğini ne yazık ki sergileyememişlerdir.
DSP Muratpaşa İlçe Başkanı olarak eksik olan bu muhalefet anlayışını ortada kaldırmak gibi bir misyonu kendime yükleyerek önemli bir sorumluluk aldığımın farkındayım. Bu muhalefet anlayışımda kesinlikle haktan, hukuktan, emekten demokrasiden yana olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet ettiği ilke ve inkılaplardan asla taviz vermeyeceğim. Bu ilke ve inkılaplar kesinlikle sadece ders kitaplarında yazılı birer başlık olmaktan çıkarak hayatımızın her anında yer alarak bizlere yol göstermelidir.
Bu minvalde yüzünü teröre, bölünmeye yönelik adım atan her kim olursa olsun karşısında Atatürkçü ulus devlet anlayışını bir yaşam prensibi olarak benimseyen DSP'lileri bulacaktır. Antalya'da yerelde yönetimi elinde bulunduran, tüm siyasi partilere yapısal eleştirilerimizi söylemeden geri durmayacağım.
DSP Muratpaşa İlçe başkanı olarak tüm siyasi partiler ile Antalya'nın menfaati için bir araya gelerek fikirlerimizi beyan edeceğiz. Ancak bu ülkenin bölünmesine göz yuman öyle ya da böyle bu durumu siyasi çıkarları için görmezden gelen herkesle sonuna kadar mücadele edeceğimi bir kez daha bildiririm

Bu kapsamda Antalya Kamuoyunu bilgilendirmek için tüm siyasi parti İl ve İlçe Başkanlarını muhalefet yapma görevine çağırıyorum.
CHP Muratpaşa Belediyesi bilindiği üzere Ermenek Mahallesinde 1000 civarında arazi satışı, ihale yapmıştır.
Bu arazileri kimler aldı? Siyasi, Belediye Müdürlerin, hısım akraba gibi yakınları ARSA, ARAZİ almış mıdır?
Arsalar değerinde satılmış mıdır?
Özellikle dönemin CHP Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Mutlugül Tarım, eşini bu ihaleye sokarak birden fazla ARSA, ARAZİ almış mıdır?
Bu yasal mıdır? veya Siyasi etik midir?
Antalya Kamuoyuna CHP Antalya İl Başkanı, CHP Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP Muratpaşa İlçe Başkanı açıklamalıdır.
Muratpaşa Belediye Meclisi’nde bulunan dönemin AK Parti Meclis Üyeleri, MHP Meclis Üyeleri bunları ARSA SATIŞ İHALELERİNİ bildikleri halde neden gündeme getirmemişlerdir?
2014 yılından bu yana elle tutulur bir muhalefeti AK Parti, MHP neden yapmamıştır?
Bu durum Belediye Meclislerinde AK PARTİ, MHP, CHP İttifakı gibi devam edecek midir?
DSP Muratpaşa İlçe Başkanlığı şehrin dinamikleri arasında yer alırken bir çok konuda kamuoyunu aydınlatma misyonunu daima diri tutacaktır. Bütün partiler ile iletişim halinde olurken yapılan yanlışlar karşısında kamuoyu vicdanını kesinlikle ortaya koyacaktır.”

Sevgilerimi sunarım.
Antalya DSP Muratpaşa İlçe Başkanı
Murat KAT

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: DSP’li, Murat, Kat’tan, CHP’li, Başkan’a, zor, sorular!,
Yorumlar
Haber Yazılımı