Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 20:22
 
DSP’li Büyükışıklar taksicilere sahip çıktı
GÜNDEM Haberi
DSP’li Büyükışıklar taksicilere sahip çıktı

Demokratik Sol Parti (DSP) İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, İnegöl Devlet Hastanesi taksi durağının daha uygun şartlarda hizmet verebilmesi için daha modun bir durak yapılmasını isteyerek taksi esnafına sahip çıktı.

 

Büyükışıklar, derme çatma bir yerde hizmet vermeye çalışan İnegöl Devlet Hastanesi taksi durağının içler acısı haline değinerek yetkilileri göreve çağırdı.

Büyükışıklar, “Hafta sonu taksici esnafımızın dertleri ile hasbihal olduk. Duyduklarım şahsen beni şaşırttı. İnegöl Devlet Hastanesi zaten yapıldığı dönemde yeri itibarı ile doğru bulmadığımız bir yapıdır. Eski Hastane bölgesinde yapılan ve İnegöl Halkının sırtında kambur gibi duran saray inşaatı için apar topar yapılan ve plansız programsız bir hastane olmuştur. Hem gelecekte İnegöl Spor Stadı’nın ve tesislerinin de gelişmesi yönünde önünü tıkamıştır. Bu kadar hızlı büyüyen Mobilyanın Başkenti’nde hem de İl olsun diye tüm halkın mücadele ettiği bu büyük ve önemli kentte plansız programsız işler yeni ve kanayan dertler doğurmuştur. İnegöl Devlet Hastanesi’ne maalesef sizler gibi son model araçları yada makam arabaları olan değil asgari ücret ile çalışan, emekli, yaşlı hastalar gelmektedir. Bu hastalarımıza taksici esnafımız sadece ticari hizmet değil aynı zamanda yarı kamusal hizmet vererek zaman zaman hastaları sırtlanmakta evlerinden alıp hastaneye ya da hastaneden alıp insani duygularla belki de sırtlarında evlerine çıkartmaktadır. Bu kadar geniş bir kaldırımın olduğu, özel marketlere gelince kaldırım işgalinin sorun olmadığı, hatta siyaseten getirisi olan konularda kaldırımı komple kapattığınız İnegöl’de bu durak bir ayıptır.” dedi.

“Halkın sorunlarına dokunmaya devam edeceğiz”

DSP İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, halkın sorunlarını dile getirmeye devam edeceklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Sizden defalarca talepte bulunulmuş ve siz çerez bile satılamaz haldeki derme çatma durağı yıllardır reva görüyorsunuz. Bir an önce İnegöl’e yakışır, hizmet edilebilir bir durak alanı tek tip durak modeline uygun ve Hastane giriş çıkışına yakın tahsis edilmelidir. Bizler halk için istediğimiz bu talebin bir LÜKS değil zaruri ihtiyaç olduğuna eminiz. Kaldırım işgaliyesi bir basit mazerettir. Hastane bahçesinde Trafo yanı boş alandır, olmadı BUSKİMATİK yanı boştur. BUSKİMATİK’İ kaldırımı işgal etmemiş mi oluyor? Değerli taksici esnafımıza bugün bizleri misafir ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Bizler halkın sorunlarına bir bir dokunmaya ve gerekli yerlere onların doğru taleplerini iletmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: DSP’li, Büyükışıklar, taksicilere, sahip, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı