Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 21:15
 
DSP, Cumhuriyet'in 96. yıl anısına 96 fidan dikti
GÜNDEM Haberi
DSP, Cumhuriyet'in 96. yıl anısına 96 fidan dikti

Demokratik Sol Parti (DSP) Kocaeli İl Başkanlığı ve DSP İzmit ilçe örgütü, İzmit Gündoğdu Bülent Ecevit Fidanlığı’nda, Cumhuriyet’in 96. yılında 96 adet fidanı toprakla buluşturdu

 

İzmit Gündoğdu Bülent Ecevit Fidanlığı’ndaki etkinliğe DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, İl Başkan Yardımcıları Acar Çakar, Hüseyin Tuluç, Gülden Ayaz, İzmit İlçe Başkanı Kemal Karakaya eşi Meral Karakaya, İl Disiplin Kurulu Üyeleri Rasim Kara, Hülya Yıldırım, İzmit İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yıldırım, Sultan Kara, İzmit İlçe Yöneticisi Güldane Abay, Ülker Şimşek, Körfez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sema Balcı, DSP eski İl Başkan Yardımcısı Haşmet Akta, CHP İzmit İlçe Üyesi Kemalettin Derin, CHP İzmit eski İlçe yöneticisi Ali Kuzu, Gündoğdu Mahallesi Muhtar Azası İbrahim Günday, Yeşilova Karaağaç Camii Müezzini Mesut Bektaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu

DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu


DEDEOĞLU, ‘KENTİMİZE ARMAĞAN OLSUN’
Fidan dikimi sonrası konuşan DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “İzmit İlçe örgütümüzün yapmış olduğu güzel bir faaliyete katıldık. Cumhuriyetimizin 96. yaşı nedeniyle 96 fidan dikmek istedik. 10 Kasım Atamızı anma gününe denk gelmesi de çok kıymetli. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Bülent Ecevit’i ve tüm şehitleri saygı ve minnetle anıyoruz. Sanayiden dolayı gittikçe havası kirlenen yaşanılması zorlaşan kentimize bu fidanlarımız armağan olsun” dedi.

DSP İzmit İlçe Başkanı Ömer Karakaya

DSP İzmit İlçe Başkanı Ömer Karakaya


KARAKAYA, ‘VAR GÜCÜMÜZLE MÜCADELE EDECEĞİZ’
Dedeoğlu’nun ardından konuşan DSP İzmit İlçe Başkanı Ömer Karakaya, “Yanımızda olan misafirlerimize bu sürece destek olan İzmit belediyesi park ve bahçeler müdürlüğüne DSP ilçe örgütüme siyasi yapı gözetmeden benimle yol yürüyen dostlarıma ve basın emekçilerine teşekkür ederim. Bugün ülkemizi bağımsızlığına kavuşturan cumhuriyeti kurarak bizlerin özgür bireyler olmasının önünü açan Ulu Önder Başkomutan Dünya Lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümü bu vesileyle bir kez daha önünde saygı şükran ve minnetle eğiliyoruz ruhun şad olsun. Bizler senin kurduğun Cumhuriyeti ve devrimlerini ilelebet yaşatmak için var gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi. (Ayşe AYDIN / Çağdaş Kocaeli)

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: DSP,, Cumhuriyet'in, 96., yıl, anısına, 96, fidan, dikti,
Yorumlar
Haber Yazılımı