Haber Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 12:15
 
DOKUNMATİK MİLYARDERLER
YAŞAM Haberi
DOKUNMATİK MİLYARDERLER

Gökten ULUGERGERLİ

 

Yakın zamana kadar bankamatik memurlar vardı. Malum bilirsiniz, bazı memurlar vardı işe gitmezler ancak ay başı olduğunda bankamatikten maaşlarını çekerlerdi. Bu özel statülü beyzadeler, işe gitmeyen çalışmayan ancak ay başlarını kaçırmayan ayrıcalıklı bir zümre idi. Günümüzdeki son durumlarını bilen yok sanırım, nasıl bir mutasyona uğradıklarını belki yıllar sonra öğrenebileceğiz.

Şimdiki zamanda, çağ atlamaktan dolayı, para kazanmanın da yol ve yöntemler değişti. Değişti değişmesine de, adeta kimsenin göremeyeceği, yetişemeyeceği hatta radara bile yakalanması imkânsız bir küresel ışık hızıyla, para kazanmak kolaylaştı.

Nasıl mı?

Varan 1;

Bir bankanın yanlışlıkla gecenin geç saatlerinde, internet bağlantısı açılıyor, gecenin geç saatlerinde, düşük döviz kurları, tesadüfen uykusu kaçmış ve bu durumu gören bazı şanslı kişiler, hemen internet üzerinden alabildikleri kadar döviz işlemleri yapıyor. Ne tesadüf ki ertesi gün döviz kurları birden bire anlaşılmayan bir artışla güne başlıyor. Enteresan. Bunu hep beraber yaşadık yankıları ise günlerce sürdü.

Bunu yaşamıştık.

Netice ne oldu diye sormayın, hepinizin bildiği gibi sır olarak kaldı ve sır olarak devam ediyor.

 

Varan 2;

Faizi 200 baz arttıran, Merkez Bankası Başkanı, gecenin bir yarısında görevden alındı. Türkiye bunu sabah haberlerinden duydu. Ancak Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alınacağını bilen veya kendisine gaipten haber alabilen bazı kişiler veya kuruluşlar, bir tuşa dokunarak düşük kurdan döviz aldılar. Pazartesi günü, Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alınmasını hoş karşılamayan döviz piyasasında, kurlar tahmin edileceği üzere, anormal bir şekilde arttı.

Anlaşıldı ki, o tuşa dokunabilen parmak sahibine veya sahiplerine, milyonlarca kur farkı TL. kazandırmış oldu.

O tuşa dokunabilen ve Cuma yatıp Pazartesi zengin kalkan o parmak sahipleri de, tahmin edildiği üzere kimler olduğu veya hangi şirketler olduğu hala sır perdesinin içinde bulunuyor.

Anlaşılan o ki bir tuşla zengin olunabiliyor, bir kredi kartıyla iflasa gidilebiliyor. Böyle bir ekonomi yaşıyoruz.

 

 

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: DOKUNMATİK, MİLYARDERLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı