Haber Detayı
30 Ocak 2020 - Perşembe 20:23
 
Demokrat Parti’den DSP’ye ziyaret
SİYASET Haberi
Demokrat Parti’den DSP’ye ziyaret

Demokrat Partisi (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

 

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, beraberinde kendisine eşlik eden Genel Başkan Yardımcıları Bülent Şahinalp, Muhammed Kelleci, Genel İdare Kurulu Üyesi Prof. Dr. Dursun Akdemir ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Cahit Karakuş ile birlikte, Rahşan Ecevit’in vefatı dolayısıyla taziye ve aynı zamanda, 15 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşen 11. Olağan Kurultayı sonrası yeniden Genel Başkanlığı’na seçilmesinden dolayı DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’a nezaket ziyareti gerçekleştirdiler.

Görüşmede; ülke sorunları, dış politikadaki gelişmeler ve siyaset kurumunun bugün içinde bulunduğu koşulların demokratik bir yapıya kavuşturulması konusunda yapılabilecekler üzerine görüş alışverişinde bulundular.

Özellikle siyasi partilerin hazine yardımından hakça yararlandırılması üzerine bir fikir birliğinin oluştuğu görüşmede önümüzdeki süreçte bu yöndeki çalışmaların çeşitlendirilmesi ve etkili bir mücadelenin sürdürülmesi görüşü ortaya konuldu.

Ziyarette DSP Genel Sekreteri Müzeyyen Okur, Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Yumuşak ve Hasan Erçelebi ile Genel Sekreter Yardımcısı Özen Şenyiğit hazır bulundular.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Demokrat, Parti’den, DSP’ye, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı