Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 14:25 Bu haber 875 kez okundu
 
Davutoğlu, Akşener’in ’20 vekil’ teklifini reddetti
SİYASET Haberi
Davutoğlu, Akşener’in ’20 vekil’ teklifini reddetti

Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti lideri Akşener'in 'Gerekirse 20 milletvekili veririz' teklifi için, 'Siyasetin doğal seyri içinde olmayan bir yönteme başvurmayız' dedi.

 

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu toplantısında Ahmet Davutoğlu genel başkan seçildi.

Davutoğlu, toplantının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, geçen hafta kurulan partinin Türk siyasi hayatına katkı yapmak ve millete hizmet etmek için yola çıktığını belirtti.

Toplantıda, Siyasi Partiler Kanunu’nun gerekli gördüğü dört önemli fonksiyonu icra ettiklerini aktaran Davutoğlu, “Genel başkan seçimi yapıldı. Arkadaşlarımızın teveccühüyle bu görevi bize tevdi ettiler.” dedi.

Partinin kurumsallaşma çalışmasının süreceğini bildiren Davutoğlu, “Bugün parti yönetim, disiplin ve etik kurulları oluşturuldu. Önümüzdeki hafta içinde kurullarda görev alan arkadaşlar arasından ve burada görev almayanlardan bir Parti Başkanlık Kurulu ve Parti Politika İzleme Kurulu oluşturacağız.” bilgisini verdi.

Davutoğlu, Parti Politika İzleme Kurulu bünyesinde başkanlık birimleri oluşturarak tüm bakanlıkların faaliyetlerini yakından takip edeceklerini söyledi.

AKŞENER’İN TEKLİFİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “İhtiyaç olması halinde milletvekili verebiliriz.” teklifine ilişkin Davutoğlu, siyasetin doğal seyri içinde olmayan bir yönteme başvurmayacağını söyledi.

ERDOĞAN’A ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ YANITI

Davutoğlu, İstanbul Şehir Üniversitesi ile ilgili tartışmalara dair bir soru üzerine ise şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanına hitaben söylüyorum, bir dolandırıcılık varsa ben burdayım, işlemler orada. Hukuki işlemleri başlatın, en ağır cezaya razıyım. Hazır olmadığım tek şey iftiralara muhatap ve onun karşısında sessiz kalınmaktır. Kusura bakmasınlar, burada sessiz kalınmaz. Niye hukuki süreç başlatılamıyor? Çünkü benim başbakanlığım döneminde Halk Bankası’ndan İstanbul Şehir Üniversitesi’ne bir lira bile kredi ödenmedi. Bugün bahsi geçen yatırım kredisi Eylül 2016’da ödendi.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Davutoğlu,, Akşener’in, ’20, vekil’, teklifini, reddetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı