Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 03:50 Bu haber 1600 kez okundu
 
Darbe tartışmasının kaynağı CHP İstanbul İl Başkanıdır
Ulusal Kanal'da, Yeşim Eryılmaz'ın sunduğu Gün Ortası programına Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal konuk oldu.
SİYASET Haberi
Darbe tartışmasının kaynağı CHP İstanbul İl Başkanıdır

İyi Parti-HDP görüşmesi iddiası hakkında değerlendirmeler yapan DSP Genel Başkanı Aksakal, "HDP ve İyi Parti ittifakı var doğruları söylesinler" diyerek çağrıda bulundu. 

"İyi Parti kurulduğu zaman seçimlere katılma yeterliliği olmamasına rağmen, kapalı kapılar arkasında yapılan görüşmeler sayesinde, o zaman oluşturulan ittifak yapıları kapsamında, CHP tarafından Millet İttifakı'na alınarak, kendilerine, 15 günlüğüne, 15 milletvekili gönderdiler" diyerek ittifakın başlangıcını aktarırken sözlerine "O dönemden itibaren CHP ile birlikte yapılan bütün siyasi atraksiyonların içinde gerek İyi Parti, gerek Saadet Partisi gerek HDP hep birlikte planlamışlardır" dedi.

"Meral Akşener, Davutoğlu ve Babacan'ı çağırıyor ama Vatan Partisi ve DSP'yi çağırmıyor" açıklamasında bulunan Aksakal, Meclisteki tüm partileri HDP hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet etti.

 

“Darbe tartışmasının kaynağı CHP İstanbul İl Başkanıdır”

Darbe tartışmaları hakkında ise "Darbe tartışmasının kaynağı CHP İstanbul İl Başkanıdır" diyerek Canan Kaftancıoğlu'nu işaret etti. "Bir partinin hangi ilde olursa olsun il başkanları eşit statüdedir. Bu Kayseri olur, İstanbul'da olur fark etmez. Herkesin ne konuştuğuna dikkat etmesi gerekir. Bir il başkanı çok meraklıysa ildeki çalışmaları eleştirebilir" diyerek tepki gösterdi.

İçinden geçtiğimiz bu süreçlerde de, tarım sektörünün desteklenmesini öneren Aksakal, tutunamayan kişilerin göç ettiğini ve büyükşehirlere göç eden üreticilerin, çiftçilerin bir an evvel kendi topraklarına dönüşünün sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

 

 

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Darbe, tartışmasının, kaynağı, CHP, İstanbul, İl, Başkanıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı