Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 21:32
 
Çocuğa cinsel istismarı öven kadın gözaltına alındı
Küçükçekmece ilçesinde, geçen günlerde 5 yaşındaki kız çocuğunun uğradığı cinsel istismar olayını, sosyal medya hesabından övücü nitelikte paylaşımlar yaptığı tespit edilen ve büyük tepki gören Ç.I.T., İzmir’de gözaltına alındı.
GÜNDEM Haberi
Çocuğa cinsel istismarı öven kadın gözaltına alındı

Küçükçekmece’nin Kanarya Mahallesi'nde geçen 22 Nisan'da 5 yaşındaki kız çocuğunun cinsel istismara uğraması sonrası olayıyla ilgili olarak, sosyal medya hesabından yapılan,

'Her şeyden önemlisi anne baba neyle meşgul dü. 4 yaşındaki çocuğun yeri annesinin yanıdır. Anne sinin gözünün önünden bir sn dahi ayrılmaması gerekir. Bakamıyorsan doğurmayacaksın. Ayrıca bize kötü gibi görünen durumlar belki de bizi daha kötüsünden korumak için öyledir. Yani ilahi adalet var. Yılanın başı küçükken ezilmelidir. O çocuğun ailesi ak partinin yemlediklerinden ise, ve bir gün ortalıkta gezinip bilinçsizce ak partiyi destekleyenlerden biri olacaksa bugün bunu yaşamış olması daha iyidir. Değmez bu insanların çocukları için bile olsa…’

yazılı paylaşım büyük tepki çekti.

DHA'nın haberine göre paylaşımı yapan kadının Ç.I.T. olduğunun ve İzmir'de yaşadığının tespit edilmesi üzerine, İzmir Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, Karşıyaka’da oturduğu belirlenen Ç.I.T.’yi, evinde gözaltına aldı.

Emniyete götürülen Ç.I.T.’nin, buradaki ilk ifadesinde, “Neden böyle bir şey paylaştığımı bilmiyorum. Çok pişmanım. Zaten yazdıktan sonra silmeye çalıştım, ancak bilgisayarı o kadar çok hızlı kullanamadığım için hemen silemedim. Ben silene kadar da çoktan yayılmış. Böyle bir şey yaşandığı için büyük pişmanlık duyuyorum" dediği öğrenildi.

Ç.I.T.’nin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü belirlendi.

 

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Çocuğa, cinsel, istismarı, öven, kadın, gözaltına, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı