Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 22:41
 
Çiğdem Mercan: “iftira atanlar bir şekilde cezasını çekecekler”
Üzerinde DSP logosunun bulunduğu bir araca AK Parti Adayı Mesut Üner’e ait seçim broşürlerinin yüklendiği video sosyal medyada paylaşıldı. DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, aracın kendilerine ait olmadığını belirterek “Kimsenin kimseye iftira atmaya hakkı yok” dedi.
SİYASET Haberi
Çiğdem Mercan: “iftira atanlar bir şekilde cezasını çekecekler”

Who isimli bir Twitter kullanıcısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin Çatalca adayı Mesut Üner’e ait seçim broşürlerinin DSP logolu araca yüklendiğine dair video paylaştı.

Videoda bir forklift aracılığı ile bildiri yüklü bir palet DSP logosunun olduğu araca yükleniyor. Bir cep telefonu ile yandan çekilmiş olması nedeniyle aracın plakası görüntüde yer almıyor.

DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan ise seçim aracının kendilerine ait olmadığını, konuyla ilgili gerekli işlemlere başladıklarını duyurdu. Mercan, “Böyle bir şey mümkün değil, iftira atıyorlar” ifadelerini kullandı.

BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ!’

Videoyu izlediklerini söyleyen Mercan, aracın plakasız olduğunu ve DSP logolarının bilerek araca giydirildiğini belirtti.

Mercan, şöyle devam etti: “Bu tarz iftiralar ilk kez gördüğümüz bir şey değil. Bu aracın ne olduğu belli değil. Plakası yok. Bu araç CHP’nin aracı olsaydı bu sefer ‘CHP, AKP’yle iş birliği yapıyor’ denilecekti. Böyle bir şey mümkün mü? Karalamak bu kadar kolay mı? Bu aracın üzerine bizim logomuzu koymuşlar. Şimdi bundan sonra da hakkımızda başka iddialarda bulunacaklar. ‘DSP seçimden çekiliyor’ diyecekler. Böyle bir şey olamaz. Adaylarımızın hepsi seçime girecek. Hiçbir adayımız seçimden çekilmeyecek. Bizim adımıza söylenilen söylemleri şimdiden yalanlıyorum. Olmayan şeyleri ortaya koyarak iftira atanlar bir şekilde cezasını çekecekler. Kimsenin kimseye iftira atmaya hakkı yok. Bizim seçmen kitlemiz böyle şeylere itibar etmez. Güneşte balçıkla sıvanmaz.”

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Çiğdem, Mercan:, “iftira, atanlar, bir, şekilde, cezasını, çekecekler”,
Yorumlar
Haber Yazılımı