Haber Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 13:27
 
CHP Meclis Üyesi Aday Adayı'ndan tepki çeken açıklama
CHP Sarıyer’de Belediye Meclis üyeliğine 98 başvuru gerçekleşmişti. Bunlardan en dikkat çekeni ise 24 Haziran genel seçimlerinde AK Parti İstanbul 3. bölgeden milletvekili aday adayı olan Kemal Ozan Kırtaç oldu.
SİYASET Haberi
CHP Meclis Üyesi Aday Adayı'ndan tepki çeken açıklama

AK Parti’den milletvekili aday adayı olan, ancak seçilemeyen ve daha sonrasında CHP Sarıyer’den meclis üyesi aday adayı olan Kemal Ozan Kırtaç, CHP Sarıyer’in geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirmiş olduğu aday tanıtım toplantısında, ilçe başkanı Sevim Yalınkılıç’ın daveti üzerine partiye üye olduğunu açıklamıştı.

Edindiğimiz bilgilere göre ise Maslak’ta bir holdingde genel müdürlük yapan Kırtaç’ı, Genel Merkez’in partiye üye olması konusunda davet ettiği öğrenildi.

Davetin arkasında Oğuz Kaan Salıcı’nın olduğu iddia ediliyor.

Kırtaç, aday tanıtım toplantısında, “İkinci Cumhuriyeti yeniden kuracağız” sözlerini sarfetmiş ve ön sıralarda bulunan bazı CHP’lilerden tepki almıştı. CHP içinde de yer alan 10 Aralıkçılara ait bu söylemin Kırtaç tarafından da dile getirilmesi, Kırtaç’ın kimler tarafından Sarıyer’de öne sürüldüğünü ortaya çıkarıyor. Bu duruma CHP örgütünün nasıl tepki vereceği ise merak konusu! Çünkü Kırtaç’ın kontenjandan meclis üyeliği sözü aldığı iddia edildi.

Önümüzdeki günlerde, ikiye ayrılmış olan CHP örgütünü çok hareketli günlerin beklediğini söyleyebiliriz.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: CHP, Meclis, Üyesi, Aday, Adayı'ndan, tepki, çeken, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı