Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 11:03
 
CHP konferansında “PYD yandaşı” konuk
GÜNDEM Haberi
CHP konferansında “PYD yandaşı” konuk

CHP tarafından Tarabya Oteli'nde düzenlenen 'Suriye’de Barışa Açılan Kapı - Uluslararası Suriye Konferansı'nda büyük bir skandala imza atıldı. Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun da konuşmacı olarak yer aldığı konferansta terör örgütü PYD’ye yakınlığıyla tanınan Amy Austin Holmes konuştu. Holmes, yaptığı açıklamalarla eli kanlı teröristleri meşrulaştırmaya çalıştı.

 

CHP tarafından uluslararası düzeyde düzenlenen "Suriye'de Barışa Açılan Kapı - Uluslararası Suriye Konferansı" gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın yaptığı konferansa İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da konuşmacı olarak katıldı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının bitimine kadar sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan konferansta, katılımcıların konuşmasını salondakiler takip edebildi.

CHP tarafından yayımlanan konferans akışında, PYD yandaşı Amy Austin Holmes'in ismi de yer alıyor.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜ BARIŞ GÜCÜ OLARAK NİTELENDİRDİ

Yeni Şafak'ın haberine göre katılımcılar arasında yer alan ve terör örgütü PYD'ye yakınlığıyla tanınan Amy Austin Holmes skandal ifadeler kullandı. Konferansta terör örgütünü 'barış gücü' olarak nitelendiren Holmes, "PYD Kürt ağırlıklı bir yapı değil artık. 60 oranında Araplardan oluşuyor. Kürtler, Süryaniler, Ezidiler, Hristiyanlar , Türkmenler var. Yani Suriye Halklarının temsilcisi ve içinde etnik çeşitliliği barındırıyor" dedi.

Amy Austin Holmes'in, Suriye'de terör örgütü PYD saflarında çok sayıda fotoğrafı var.

Oysa CHP lideri Kemal Kılıçdaroğu, konferansa terör örgütlerinin davet edilmeyeceği sözünü vermişti. Kılıçdaroğlu, 'PYD de katılacak mı?' Sorusuna "Onlar hariç, onların dışında. Suriye'nin Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili olabilir, gelebilir" cevabını vermişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, konferansında, “PYD, yandaşı”, konuk,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı