Haber Detayı
19 Ocak 2019 - Cumartesi 00:53
 
Bakan Selçuk: Emeklilikte Yaşa Takılanlar gündemimizde yok
Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 3600 ek gösterge çalışmasının devam ettiğini söyledi. Emeklilikte yaşa takılanlar konusuna da değinen Bakan Selçuk, "EYT gündemimizde yok" dedi.
GÜNDEM Haberi
Bakan Selçuk: Emeklilikte Yaşa Takılanlar gündemimizde yok

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk milyonlarca memurun merakla beklediği 3600 ek gösterge hakkında açıklamada bulundu. Bakan Selçuk konu hakkında "Çalışmalarımız devam ediyor" dedi. Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili de konuşan Selçuk, "Gündemimizde yok" açıklamasında bulundu.

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "3600 ek gösterge çalışmalarımız Devlet Personel Başkanlığı ve Bakanlıklarımızla devam ediyor" dedi.

Selçuk dosya bazında artık bin liranın altında emekli aylığı kalmayacağını belirterek, Şubat ayında aylıklara yansıyacağını söyledi.

EYT konusuna da değinen Bakan Selçuk, "EYT gündemimizde yok şu anda. Çocuklarımızın geleceği için gündemimizde yok esasında." ifadelerini kullandı.

KALIN, "HENÜZ TARİH YOK" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada 3600 ek gösterge için "Çalışma yürütülüyor. Henüz bir tarih yok. Tek paket olacak" demişti.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Bakan, Selçuk:, Emeklilikte, Yaşa, Takılanlar, gündemimizde, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı