Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 19:21
 
Aksakal, CHP’li Belediyeyi Vali’ye şikayet etti
SİYASET Haberi
Aksakal, CHP’li Belediyeyi Vali’ye şikayet etti

Demokratik Sol Parti (DSP) Çanakkale İl Kongresi, Akol Otel’de yapıldı. Kongre için Çanakkale’ye gelen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Akol Otel önüne astıkları bayrakların Belediye tarafından indirilmeye çalışıldığını belirterek Çanakkale Belediyesi’ni Çanakkale Valiliği’ne şikayet etti.

 

Demokratik Sol Parti, 15 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek olan 11’inci Olağan Kurultayı öncesinde il kongrelerine devam ediyor.

DSP’nin Çanakkale İl Kongresi Akol Otel’de yapıldı. Kongre kapsamında Çanakkale’ye gelen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Aksakal, kongre nedeniyle Akol Otel’in önüne asılan parti bayraklarının Çanakkale Belediyesi tarafından kaldırılmak istendiğini belirterek Vali Orhan Tavlı’ya seslendi.

Aksakal yaptığı konuşmada; “Örgütlerimizin çalışmalarının engellenmesi konusunda, yerel ya da genel iktidar tarafından baskılar sonucunda zorluklar yaşadığımızı belirtmek isterim. Buradan Çanakkale valimize bir mesaj iletmek istiyorum. Kongremizin yapılmak istendiği bu salonun önüne asılan bayrakların engellenmeye çalışıldığı, Belediye’nin şikayetleri sonucunda bu bayrakların kaldırılmak istendiği bilgisini aldım. Siyasi partiler bu tip toplantıların olduğu bölgeleri bayrakları ile süsleyebilirler. Kendilerini demokrat olarak sayan siyasi mekanizmaların temsilcileri, DSP’nin varlığından rahatsızlık duymaktadırlar. Rahatsızlık duymaya devam edebilirler” dedi.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Aksakal,, CHP’li, Belediyeyi, Vali’ye, şikayet, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı