Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 19:27 Bu haber 1180 kez okundu
 
ABD’de şimdi de Vespa Mandarinia paniği!
Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) merkez üssü haline gelen Amerika Birleşik Devletleri'nde şimdi de Vespa Mandarinia olarak bilinen (Asya tipi katil eşek arısı) bir tür ortaya çıktı.
DÜNYA Haberi
ABD’de şimdi de Vespa Mandarinia paniği!

Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletinde görülen arı türünün ülkenin doğu yakasına ulaşmasının an meselesi olduğu iddia edilirken, bu arıların ABD'de ilk kez tespit edildiği belirtildi. Asya tipi katil eşek arısının ülkeye nasıl giriş yaptığı henüz bilinmiyor.

 

BİRKAÇ SAAT İÇİNDE 30 BİN ARIYI ÖLDÜREBİLİYOR

Uzmanlar dev eşek arılarının öncelikle diğer arı türleri için büyük bir tehlike olduğunu belirtiyor. Asya dev eşek arısı kolonisi birkaç saat içinde yaklaşık 30 bin arıyı öldürebiliyor. Asya Bilim insanları katil arı kraliçesinin ABD'ye yerleşmeden önce popülasyonlarını yok etmek umuduyla, görülen tüm Asya eşekarılarının avlanması gerektiğini söylüyor.

 

KANAT AÇIKLIKLARI 7 CM'Yİ BULUYOR

Washington Eyaleti Tarım Bakanlığı'ndan bir entomolog olan Chris Looney, "Bu, oluşumunu engellemek öncelikli olarak bizim vizyonumuz. Bunu önümüzdeki birkaç yıl içinde yapamazsak, muhtemelen hiç yapamayız" dedi.

Kuzeybatı ABD’ye özgü bazı böcekler, istilacı eşek arısıyla karıştırılabiliyor, ancak bilimsel adı "Vespa mandarinia" olan Asya dev eşekarısı büyük turuncu veya sarı kafa, siyah-sarı çizgili karın ve 7 santimetreyi bulan kanat açıklıkları nedeniyle oldukça ayırt edici özelliklere sahip.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ABD’de, şimdi, de, Vespa, Mandarinia, paniği!,
Yorumlar
Haber Yazılımı