Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 22:06
 
40 MİLYON DOLAR İFTİRACISINA DAVA AÇILDI
Demokratik Sol Parti (DSP) aleyhine 16 Mayıs 2019 tarihinde attığı “DSP Ekrem Imamoglunu desteklemeyecekmis.. eee 31 Mart icin alınan 40 milyon doları aşkın para konuşuluyor tabi ki destekleyemeyeceksiniz.. yine de her sey güzel olacak @ekrem_imamoglu” tweeti ile DSP’yi hedef gösteren Mustafa Gültekin hakkında dava açıldı.
GÜNDEM Haberi
40 MİLYON DOLAR İFTİRACISINA DAVA AÇILDI

Avukat Onur İste sosyal medya hesabı üzerinden söz konusu kişi hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Avukat Onur İste’nin yaptığı açıklama şöyle;

“Kıymetli dostlar,

“Allah düşmanın bile akıllısını versin” sözünün ne kadar doğru olduğunu bugünlerde bir kere daha anlıyorum.

Bir tane akıl fukarası, önce, yenilenen seçimlerde DSP’nin İstanbul Büyükşehir adayının Mustafa Sarıgül olacağını söylemişti. Hem de türlü türlü bel altı imalarla…

Bu saçmalıktan bir hafta sonra, aynı zeka küpü kişi, bu sefer; “DSP’nin 40 milyon dolar aldığını, bu nedenle DSP’nin yenilenen İstanbul seçimlerinde aday göstereceğini” falan söyledi.

Daha vahimi; DSP aleyhine her habere balıklama atlayan sözde demokrat ve aslan medyamız bu iki saçmalığı da günlerce manşetlerine taşıdı.

Bu vahim iftiraların hiçbiri gerçekleşmedi. Parti Meclisi OYBİRLİĞİ ile yenilenen İstanbul seçimlerinde aday göstermemeye karar verdi.

DSP’den özür dileyen oldu mu? Olmadı!

Peki ama biz medyanın bu haline şaşırdık mı? Hayır! Çünkü söz gelimi, biz DSP için olumlu bir açıklama yapsak, bu açıklamaya okur yorumlarında dahi yer vermeyen yayın organlarının, herhangi bir meczubun DSP’ye olan hakaretlerini iştahla manşetlerine taşıdığını daha önce defalarca gördük. Türk (!) medyasının önemli bir sorunu yandaşlık. Ancak maalesef ki bunların neredeyse hepsi yandaş. Ya bir yana yandaş ya öbür yana yandaş…

Gelelim şu son 40 milyon dolar iftirasına… Dolar kurunu 6 TL’den alsak, 40 x 6 = 240.000.000TL (yazıyla iki yüz kırk milyon Türk lirası) eder. DSP içinde onurunu rüşvetle satacak bir kişi bile yok! Ayrıca, a be meczup! O kadar büyük parayla oy bölmek ne kelime, yeni kurulmuş bir parti bile iktidar olur. Desteksiz sallamak ancak bu kadar olur…

Bugün DSP’ye ve DSP’nin her bir emekçisine iftira atan ve hakaret eden kişi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. DSP, bu işi iftiracıların ve küfürbazların yanına kar bırakmaz!

İstiklal şairimizin dizeleriyle bitirelim:

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? 
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boynum! 

Selam ve sevgilerimle…”

 

Mustafa Gültekin twitter hesabından hem DSP'ye hem de Mustafa Sarıgül'e karalayıcı iftiralar atmıştı.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: 40, MİLYON, DOLAR, İFTİRACISINA, DAVA, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı